Toso Fey: “بیماری همه گیر فرصتی برای تجدید نظر در کارناوال ونیز است”

[ad_1]

کوید برای دومین سال متوالی مهمانی ها را در تالاب مسدود کرد. این بیماری همه گیر همچنین کارناوال سال 2021 در ونیز را که هر ساله هزاران گردشگر از سراسر جهان را به خود جذب می کند ، مختل کرد.

بررسی سنتی امسال خواهد بود کاملاً مجازی، به تعداد روز کاهش می یابد. بنابراین نه پرواز فرشته ، نه رقصیدن در قصرها و رژه ماسک ها ، حتی سلفی پیازا سن مارکو.

نظر ساکنان شهر آب در مورد این کارناوال نمادین چیست؟ و آنها چه جلوه ای را در خواب می بینند؟ برای صحبت در مورد آن ، اسپوتنیک ایتالیا از راه رسیده است آلبرتو توسو فی ، یک ونیزی ، روزنامه نگار ، نویسنده و نویسنده واقعی کانال YouTube در یک دقیقه ونیز.

– آلبرتو ، با توجه به مهمترین جشنواره شهر ، این روزها در ونیز چه نوع هوایی تنفس می کنید؟

– می توانید هوا را تنفس کنید ، که متأسفانه در سایر نقاط جهان معلق است. این فضای آشتی با امر اجتناب ناپذیر است ، اما ، میل به جشن را لغو نمی کند. ممکن است جمعیت زیادی وجود نداشته باشد ، اما تمایل به تفریح ​​، لباس پوشیدن ، متفاوت بودن از خود فقط یک شب وجود ندارد. هیچ رویداد یا جشن بزرگی برگزار نخواهد شد ، اما شاید – همانطور که برای جنبه های دیگر زندگی ما رخ داده است ، حتی کمتر خسته کننده – این فرصتی برای تجدید نظر در معنای سالگرد است. گذر از آن به روشی بی سابقه (یک بار در تاریخ مدرن کارناوال) قطعاً غیرمعمول خواهد بود ، اما می تواند برای در کارناوال تجدید نظر کنیدهمانطور که در مورد وجود خود تجدیدنظر می کنیم و در هر صورت ، به دنبال انواع سرگرمی های جایگزین باشید.

© اسپوتنیک. اکاترینا چسنوکووا

کارناوال ونیزی

– از نظر تاریخی ، با سقوط سرنیسیما ، کارناوال قبلاً یک دوره افول را تجربه کرده است. آیا قابل مقایسه با تظاهرات زمان کوید است؟

– می گفتم نه در طی دو سلطه تاریخی حاکم بر ونیز در قرن نوزدهم ، فرانسه و اتریش ، به دلایل نظم عمومی و سانسور از تظاهرات جلوگیری شد. حتی افراد در این شرایط تمایل زیادی به جشن گرفتن ندارند. در زمان کوید ، اگرچه مطمئناً هیچ دلیل بیش از حد برای خوشبخت بودن وجود ندارد ، اما حداقل این احساس وجود دارد که این موج مرگبار از بین خواهد رفت و ما به زندگی باز خواهیم گشت. ما برای حفظ سلامتی خود و دیگران حزبی تشکیل نمی دهیم ، نه به این دلیل که قدرت بالاتر به نام برخی از امپراتورها مانع ما می شود.

– سال گذشته اولین کارناوال در ماسک سلامتی بود که متأسفانه جای کارناوال را گرفت. و امسال ، کارناوال استریم با “اتاق های مجازی” ایده خوبی به نظر می رسد؟ به نظر شما آیا این تصمیم فقط برای محافظت از برند مهم انتخاب شده است؟

– به نظر من یک انتخاب مناسب برای زمان است ، که نشان دهنده تمایل به پشت سر گذاشتن این دوره بسیار پیچیده در تاریخ جهان و کنار گذاشتن ایده کنار هم بودن در این زمان های جدید نیست. در ماه های اخیر ، همه ما به کار ، مطالعه ، ملاقات روی صفحه کامپیوتر عادت کرده ایم. این ایده که یک مسابقه ماسک می تواند از راه دور برگزار شود ، ممکن است هیجان انگیز نباشد ، اما جواب می دهد و رضایت همه افرادی را که شاید هفته ها برای ساخت لباس کار کرده اند ، راضی می کند. کودکان می توانند به داستان ها گوش دهید و از سرگرمی هایی لذت ببرید که شاید شبیه آنچه در این دوره تجربه کرده اند نباشد ، اما حداقل روی موضوعات کارناوال متمرکز شده باشد.

این همان نخواهد بود ، اما انجام هیچ کاری ویرانگر است: این به معنای تسلیم شدن در برابر استبداد ویروس است. من فکر نمی کنم ونیز اجازه دهد کارناوال خود برای یک فصل در جریان زنده بماند ، فقط با هدف دفاع نمادانه از نام تجاری خود. درعوض ، من معتقدم که روح ونیزی توانایی انطباق و غلبه بر ناملایمات را دارد ، همانطور که در طول تاریخ چندین بار نشان داده است. این مناسبت مثالی دیگر است.

© اسپوتنیک. ولادیمیر آستاپکوویچ

ماسک کارناوال

– این پروژه جایگزین را از منظر خلاق چگونه ارزیابی می کنید؟ به نظر شما کدام رویدادها در برنامه آنلاین جذاب ترین هستند؟

– صادقانه بگویم ، من با کل برنامه وقایع آشنا نیستم. به نظر من می رسد که حتی در مواجهه با شرایط ، پیشنهادهای مختلف دائماً در حال پیشرفت هستند. من معتقدم که – برای یک نسخه – جابجایی مسابقه آنلاین ماسک می تواند یک تجربه سرگرم کننده باشد. حتی موادی که برای پر کردن وب طراحی شده اند – فیلم ها ، مصاحبه ها ، مداخلات کمابیش متمرکز بر تاریخ واقعه – در نهایت می توانند دانش در مورد یکی از قدیمی ترین کارناوال های جهان را افزایش دهند ، که طول عمر و اهمیت آن ممکن است این باشد که در صورت توقف کمتر (به درستی) حضور را بی خیال تر تجربه کنید.

– کارناوال ونیز یک رویداد فرهنگی است که هزاران گردشگر از سراسر جهان را به خود جلب می کند و ارزش آن بیشتر است 60 میلیون یورو: تجارت اصلی هتلداران ، رستوران داران ، بازرگانان ، صنعتگران از شهر. آنها چگونه این بحران سلامتی را تجربه می کنند ، پایان آن هنوز مشخص نیست و بیش از همه ، آنها برای نجات تجارت چه کار می کنند ، ونیز بدون آن تصور نمی کند؟

– بحرانی که در همه جا بسیار عمیق است ، در ونیز قطعاً شدیدتر است. ابزارهای اجتماعی و قانونگذاری اعمال شده ملی هستند که شهر با آنها سازگار شده است. اما این شهر که بیشتر دارای شغل گردشگری است ، منطقاً خالی از سکنه است و همه گیری در حال نابودی است و آثار عمیقی در بافت اقتصادی و صنعتی برجای می گذارد.

برای بقیه ، اگر به کارناوال استریم برگردیم ، چرا آن را فرصتی برای ساخت چرخ لنگر اقتصادی نمی دانیم؟ اگر من فیلمی از استاد را ببینم که ماسک درست می کند ؛ اگر من تاریخچه این ماسک ، دلایل منجر به وجود آن و هدف نهایی آن را می دانم ، چرا آن را به صورت آنلاین خریداری نمی کنم؟ یا در اولین فرصت سفر به ونیز؟ با این حال ، به زنده ماندن مشاغل کوچک شهری کمک می کند.

– به نظر شما ، بعد از همه گیری ، اگر جنبه اقتصادی را امتحان کنیم ، می تواند چهره کارناوال ونیز تغییر کند؟ اولین تظاهرات بعد از کوید چگونه خواهد بود؟

– کوید در حال حاضر زندگی ما را تغییر داده است ، این مدت طولانی روی آنها تأثیر می گذارد و کارناوال از این قاعده مستثنی نیست. تغییر خواهد کرد ، اما هنوز کارناوال است: روش های جدید و متفاوتی را برای سهولت و سرگرمی پیدا خواهد کرد ، تا اینکه – کم کم – به جمعیت اطراف مزارع ونیزی برگردیم. اولین رویداد به این معنا بیش از هر چیز آزادی بخشی خواهد بود: اگر در شرایط عادی کارناوال آزادی و پایبندی بیشتر به غرایز ما باشد (پناهندگان نقابدار) ، اولین کارناوال دوران پس از کوید یک مهمانی از شادی غیرقابل توقف خواهد بود. حضور در آنجا خوب خواهد بود.

نظرات و نظرات بیان شده در این مقاله لزوماً منعکس کننده نظرات اسپوتنیک نیست.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *