GameStop ، SEC مداخله می کند: رونق قیمت را بررسی خواهد کرد. این چیزی است که اتفاق افتاده است

[ad_1]

SEC ایالات متحده در حال تحقیق درباره ادعای دستکاری بازار سهام در GameStop و AMC Entertainment است. خدمات کارگزاری نیز متهم هستند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در ماجرای فشار کوتاه مداخله کرد ، که سهام GameStop و AMC Entertainment ، فهرست شده در بورس اوراق بهادار نیویورک را تحت تأثیر قرار داد.

در بیانیه مطبوعاتی به نقل از Cnbc، بالاترین مقام مالی در ایالات متحده ، که بر بورس سهام ایالات متحده نظارت می کند ، گفت که این امر دستکاری یا سو abuse استفاده بالقوه بازار را که می تواند در افزایش ناهنجار قیمت بین دو شرکت و دیگران نقش داشته باشد ، بررسی خواهد کرد.

در این بیانیه آمده است که SEC ، سرمایه گذاران را از فعالیت هایی که با قوانین فدرال مطابقت ندارند محافظت می کند. FINRA ، تنظیم کننده بخش مالی ، همچنین در تحقیقات همکاری می کند.

GameStop و AMC تنها اقدامات مشاهده شده نیستند ، عنوان سازنده هدفون های صوتی Koss نیز خود را در زیر ذره بین یافت. این سه عنوان در روز جمعه ، 29 ژانویه به دو رقمی افزایش یافت ، در حالی که GameStop در حال حاضر 68.4 + در روز NYSE ، AMC در 45.97 + + و Koss در 43.56 ing سود به ثبت رسانده است.

به عنوان یک نتیجه ، مقامات مالی نقل مکان کرده اند و در حال حاضر خدمات کارگزاری است که ممکن است معایبی را برای “سرمایه گذاران ایجاد کند یا در غیر این صورت توانایی آنها را در تجارت برخی اوراق بهادار مختل کند” ، SEC گفت.

آیا Wallstreetbets باعث دستکاری در بازار می شود؟

Subreddit r / wallstreetbets (Reddit) به نوعی “مسئول” آنچه اتفاق افتاده است در بورس اوراق بهادار نیویورک در روزهای اخیر ، با عنوان GameStop به طور خاص ، از 147 دلار در 26 ژانویه به ارزش فعلی 313.43 دلار رسید.

آنچه کل جهان مالی را بسیار نگران کرد این واقعیت است که GameStop فروشگاه های زنجیره ای اختصاص یافته به بازی های ویدیویی است. در نتیجه ، در سال 2020 ، این شرکت با کاهش چشمگیر در گردش مالی خود مواجه شد ، به طوری که تمام یا تقریباً تمام فروشگاه هایش ماه ها در سراسر جهان تعطیل شدند. علاوه بر این ، در حال حاضر در یک سال ، 2019 ، صورتی نبود. بله ، زیرا اگر بازی های آنلاین سهم بیشتری از بازار را بدست آورند ، فروشگاه ها جذابیت خود را از دست می دهند: بازی ها در فروشگاه های کنسول های بازی مربوطه خریداری می شوند و دومی به صورت آنلاین خریداری می شوند. علاوه بر این ، همه گیری آخرین ضربه را وارد کرده است.

بنابراین هیچ پایه ای برای افزایش سهام وجود ندارد.

بنابراین شبکه های خیابانی چه ارتباطی با آن دارند؟ این جامعه که سالهاست وجود دارد ، عمدتاً متشکل از افراد کثیفی است که مهارت مالی ندارند اما از نظر اقتصادی شرایط پیشرفت را دارند زیرا دانشجویی دارند که به دلیل نداشتن درآمد ثابت ، مجبور به پرداخت پول نیست ، همانطور که برخی از مقالات منتشر شده اشاره کنید. در حال حاضر در سال 2018 (نیویورک تایمز).

علیرغم کمبود تجربه ، به لطف تعداد آنها (wallstreetbets حدود 3 میلیون کاربر داشت ، که اکنون پس از روزهای خواب آور به بیش از 5 میلیون نفر رسیده است) ، آنها موفق شدند به راحتی با جمع کردن خریدها ، قیمت های سهام زیر را دستکاری کنند. سپس بقیه خبر از افزایش ارزش سهام می دهند.

© رویترز / محمد خورشید

فروشگاه GameStop

این “روش” دستکاری شده به دلیل اهمیت شرکت های ذکر شده که تحت فشارهای کوتاه مدت و تعداد زیادی از افراد پیوستن قرار گرفته اند ، احتمالاً توسط یک همه گیر ایجاد شده ایجاد می شود ، بیشتر در صفحه اول روزنامه های اقتصادی ، مالی و جهانی قرار می گیرد. کلاسهای جدید “جویندگان سرنوشت”.

چه اتفاقی برای عناوینی مانند Gamestop افتاد

وی گفت ، سهام Gamestop در بورس اوراق بهادار نیویورک بسیار نزولی بود پول، تا آنجا که 138٪ سهام برای فروش بود.

این زمانی است که فروشندگان کوتاه قیمت سهام را برای کسب سود کاهش می دهند.

بنابراین ، فشار کوتاه حرکتی معکوس است که هدف آن منصرف کردن فروشندگان کوتاه (خرس) از ادامه کاهش قیمت دارایی است. دسته دوم ، به منظور جلوگیری از ضرر و زیان به دلیل اینکه سهام خود را گرفته اند ، موقعیت های خود را می بندند تا خسارت را محدود کنند.

با بستن مواضع نزولی خود ، ارزش دومی افزایش یافت.

بنابراین ، این سازوکار همیشه به دنبال برنده و بازنده است ، اما آسیب به سازوکار و کسانی که در آن گیر می کنند می تواند از لحاظ اقتصادی چشمگیر باشد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *