Ema واکسن Covid را که توسط Moderna ساخته شده مجاز می داند

[ad_1]

آژانس دارویی اروپا (EMA) بازاریابی مشروط واکسن Covid-19 را که توسط انجمن مدرن برای بزرگسالان تولید شده است ، توصیه کرده است. این دومین واکسن علیه Covid است ، پس از واکسنی که توسط Pfizer و BioNTech تولید شده و در اتحادیه اروپا تأیید شده است.

در بیانیه مطبوعاتی منتشر شده وب سایت آژانس دارویی اروپا امروز ، چهارشنبه 6 ژانویه ، یادآور می شود که کمیسیون محصولات دارویی برای استفاده انسان (CHMP) ، پس از ارزیابی عمیق از کیفیت ، ایمنی و اثر بخشی واکسن ، شرط توصیه شده مجوز بازار توسط کمیسیون اروپا لازم به ذکر است که واکسن مطابق با الزامات قوانین مربوطه اروپا است.

Emer Emer Cook ، مدیر اجرایی EMA ، درمورد مجوز گفت: “این واکسن ابزار دیگری برای غلبه بر شرایط اضطراری موجود در اختیار ما قرار می دهد.”

کوک اطمینان داد که EMA داده ها را پس از شروع واکسیناسیون با تهیه Moderna تجزیه و تحلیل می کند.

“مانند همه داروها ، ما ایمنی و اثربخشی واکسن ها را از نزدیک زیر نظر خواهیم گرفت تا از حمایت مداوم از شهروندان اتحادیه اروپا اطمینان حاصل کنیم. کار ما همیشه با شواهد علمی و تعهد ما برای حفاظت از سلامت شهروندان اتحادیه اروپا هدایت می شود.” اتحاد. اتصال “.

EMA گزارش می دهد که در آزمایشات بالینی که 30،000 داوطلب در آن شرکت داشتند ، واکسن Moderna 94.1٪ در جلوگیری از Covid-19 در افراد بالای 18 سال اثربخشی نشان داد.

علاوه بر این ، در آزمایشات ، Moderna 9/90 درصد در گروه های در معرض خطر بیماری شدید Covid-19 ، از جمله افراد مبتلا به بیماری مزمن ریه ، بیماری قلبی ، چاقی ، اختلال عملکرد کبد ، دیابت یا ایدز مثبت HIV نشان داد). همچنین کارایی بالا صرف نظر از جنسیت و گروه قومی حفظ می شود.

Moderna به صورت دو آمپول در دست با فواصل 28 روزه تجویز می شود و در طی آزمایشات بالینی ، شایعترین عوارض جانبی معمولاً خفیف یا متوسط ​​است و طی چند روز پس از واکسیناسیون بهبود می یابد. علائم پس از واکسیناسیون شامل خستگی ، لرز ، تب ، تورم یا دردناک بودن غدد لنفاوی زیر بغل ، سردرد ، درد عضلات و مفاصل ، حالت تهوع و استفراغ است.

پیش از این واکسن Moderna در ایالات متحده و اسرائیل چراغ سبز نشان داده بود.

برای وزیر اسپرانزا ، این “گامی به جلو در برابر ویروس ها” است

وزیر بهداشت روبرتو اسپرانزا از تصویب واکسن مدرن علیه Covid توسط آژانس دارویی اروپا استقبال کرد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *