Cumbre Vieja ، جریان گدازه ها یک شبه جزیره 20 هکتاری را در اقیانوس اطلس تشکیل می دهد

[ad_1]

ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً روی پیوند ارسال شده در پیام ارسال شده کلیک کنید

گدازه های آتشفشان Cumbre Vieja در لا پالما ، که از 19 سپتامبر سال گذشته به طور مداوم فوران می کند ، شبه جزیره ای را تشکیل می دهد که به وسعت حدود 20 هکتار ، معادل بیش از 25 زمین فوتبال رسیده است.

این را روزنامه انگلیسی گزارش داده است روزنامه گاردین، با اشاره به موسسه آتشفشانی جزایر قناری (INVOLCANO).

دلتا گدازه تازه تشکیل شده روز پنجشنبه به اندازه تخمینی خود رسید.

از آن زمان ، INVOLCAN ویدیویی را منتشر کرد که نشان می دهد بخار گدازه در حال ایجاد یک شبه جزیره واقعی در آبهای سابق اقیانوس اطلس است.

سرویس های اضطراری در جزایر قناری هشدار دادند که گدازه لا کامبره ویا زود سه شنبه به اقیانوس اطلس رسید و کارشناسان از احتمال انتشار گازهای سمی در جو ابراز نگرانی کردند.

از مردم محلی خواسته شد تا به دلایل امنیتی در خانه های خود بمانند.

به گفته دانشمندان ، دلتای گدازه تازه شکل گرفته ممکن است در سالهای آینده به توسعه گیاهان و جانوران محلی کمک کند.

گدازه یک سکوی سنگی تشکیل می دهد که در آینده به عنوان بستری برای بسیاری از گونه های دریایی تبدیل می شود. بین سه تا پنج سال ، “فرناندو تویا ، محقق تنوع زیستی در دانشگاه لا پالما گفت.

فوران Cumbre Vieja

آتشفشان لا کامبره ویا ، آتشفشان فعال در جزیره لا پالما در اسپانیا ، در 19 سپتامبر فوران کرد و از آن زمان به بعد گدازه ها ادامه داشت.

حدود 6000 نفر از ساکنان محلی مجبور به ترک خانه های خود شده اند ، اما تا کنون گزارشی از تلفات احتمالی آن منتشر نشده است. آتشفشان شناسان پیش بینی می کنند که فوران لا پالما بین 24 تا 84 روز طول بکشد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *