Brexit: اروپا برای جلوگیری از خروج بیشتر چه خواهد کرد؟

[ad_1]

با این حال ، مرحله محله آغاز می شود ، که توسط چندین ناشناخته مشخص شده است. به گفته بسیاری از تحلیل گران که به “منافذ” توافق نامه و گره هایی که هنوز حل نشده اند اشاره می کنند ، این فقط یک طلاق است. در وسط. علاوه بر این ، بعد از Brexit می تواند باعث ایجاد برخی ناراحتی های بوروکراتیک شود و تمامیت کشور را تهدید کند. و چالش اروپا در عوض حفظ وحدت بلوک و جلوگیری از خروج جدید خواهد بود.

Brexit چه تاثیری در انگلیس و اتحادیه اروپا خواهد داشت؟ برای صحبت در مورد آن ، اسپوتنیک ایتالیا از راه رسیده است فیلیپو رومئو ، تحلیلگر Vision & Global Trends.

– فیلیپو ، به نظر شما چه کسی برنده یا بازنده توافقنامه تاریخی Brexit بود؟ واقعاً “معامله خوب برای همهبوریس جانسون چگونه آن را تعریف کرد؟

– هنوز خیلی زود است که مشخص شود چه کسی بیشتر از این توافق سود می برد. توافق حاصل شده قطعاً از درگیری فقدان معامله ای که مطمئناً مجازات خواهد کرد ، حداقل در کوتاه مدت ، هر دو طرف جلوگیری کرده است.

انگلستان ، گرچه به مقررات اتحادیه اروپا ملزم نیست ، اما مطابق با قوانین کشور وارد کننده و استانداردهای اتحادیه اروپا ، اما تحت شرایط بسیار انعطاف پذیر ، همچنان به بازار اروپا – که بزرگترین بازار مصرف در جهان است – دسترسی خواهد داشت. ، هرگز توسط اتحادیه اروپا به نهادهای دیگر ارائه نمی شود.

ایده برخی از تحلیلگران مبنی بر اینکه این یک اتحادیه مخفی گمرکی است قابل قبول است. اگر بدون شک این نتیجه مهمی بود که جانسون به عنوان احیای مجدد حاکمیت قانونی بیان کرد ، نمی توان رد کرد که “استقلال نظارتی” ، اگر به اندازه کافی رعایت نشود ، می تواند منجر به از دست دادن دسترسی به بازار اروپا شود و بنابراین یک بومرنگ واقعی است. که لندن را مجبور به سازگاری مداوم و تجدید نظر می کند.

در مورد این موضوع یادآوری می شود که از سال 1973 برای انگلیس دسترسی به بازار اروپا این یکی از اهداف اصلی الحاق آن به اتحادیه اروپا در آن زمان بود ، علاوه بر یک ژئوپلیتیک – وزنه متقابل برای ظهور آلمان. در مورد مورد اخیر ، تصادفی نیست که خروج انگلیس به اتحادیه اروپا اجازه داده است طی چند ماه گام های بلندی را در جبهه ادغام بردارد ، آن هم به لطف بیماری همه گیر ، که قوی تر و شناسایی کننده تر است. تأکید بر این نکته نیز مهم است که ، با توجه به توازن ژئوپلیتیکی موجود ، بروکسل هرگز توافقی را قبول نمی کند که منافع آن را منعکس نکند.

– بعد از 47 سال از نظر تجارت ، مسافرت ، کار ، یادگیری و اراسموس ، با وقفه ای برای پادشاهی متحده چه عواملی تغییر می کند؟

– از اول ژانویه امسال ، انگلستان از اتحادیه اروپا خارج شد. این توافق نامه از به خطر انداختن تجارت بین دو نهاد که به 43٪ محصولات و کالاهایی که در سال 2019 از انگلستان به اتحادیه اروپا رسیده اند ، جلوگیری می کند. از طرف دیگر ، کشورهای اتحادیه اروپا کمتر در معرض خطر قرار گرفتند ، زیرا صادرات آنها به لندن به طور متوسط ​​حدود 6٪ بود ، ایتالیا هشتمین کشور بزرگ تأمین کننده انگلستان بود ، قبل از آن آلمان ، ایالات متحده ، چین ، هلند ، فرانسه ، بلژیک و نروژ قرار داشتند .

تغییرات در زمینه تجارت ، پادشاهی انگلستان را ملزم به تکمیل اظهارنامه گمرکی برای هر محموله ارسال شده می کند ، که مطمئناً عملیات تبادل را به تأخیر می اندازد ، اگرچه ساده سازی های قابل توجهی پیش بینی شده است. بخش شیلات ، که اگرچه از نظر تجارت ناچیز بود ، اما در چارچوب مذاکراتی که با امتیاز ماهیگیران اروپایی برای ادامه ماهیگیری در آبهای انگلیس به پایان رسید ، بسیار مهم بود و فقط 25٪ از صیدها را بازگرداند.

در مورد بقیه ، از اول ژانویه ، کسانی که قصد دارند به انگلیس می رسد برای کار آنها باید ویزا داشته باشند ، که فقط پس از یک پیشنهاد شغلی خاص قابل دریافت است ، که برای گردشگرانی که برای مدت کمتر از 3 ماه اقامت دارند آزاد می شود.

دولت انگلیس همچنین تصمیم گرفته است برنامه اراسموس را کنار بگذارد ، این بدان معناست که دانشجویان اروپایی مایل به تحصیل در انگلیس باید از سال آینده ویزا بگیرند.

– Brexit چه تاثیری در اسکاتلند که سالهاست می خواهد داشته باشد داخل بمان آیا اتحادیه اروپا خارج از انگلیس است؟ و ایرلند شمالی چه واکنشی نشان خواهد داد؟ فکر می کنید پادشاهی کمتر و کمتر متحد خواهد شد؟

– این دو موضوع بسیار حساس است. با توجه به ایرلند شمالی ، به منظور جلوگیری از بازیابی مرز در جزیره ایرلند ، این توافق نامه پیش بینی می کند که همچنان تحت قوانین بازار واحد اتحادیه اروپا برای محصولات باقی بماند. این شرایط می تواند ، در میان مدت و بلند مدت ، به دوبلین فرصت دهد تا از طریق ایرلند شمالی ، که هنوز به تاج پیوند دارد ، شکسته شود تا به اتحادیه صلح آمیز در جزیره دست یابد.

از طرف دیگر ، در اسکاتلند اوضاع پیچیده تر است ، زیرا بخش عمده ای از مردم Brexit و به ویژه اثرات انکار اراسموس را دوست ندارند و در مورد درخواست برای همه پرسی جدید هیجان وجود دارد. همچنین بسیار مورد نظر نخست وزیر فعلی اسکاتلند نیکلاس استورجون است.

بنابراین بدیهی است که چنین پدیده هایی می توانند وحدت پادشاهی را تضعیف کنند.

– همانطور که می گویند “شیطان در جزئیات است”. پس از تجزیه و تحلیل بهمن صفحات (1246) ، برخی از کارشناسان استدلال می کنند که توافق صورت گرفته اطمینان چندانی ندارد و بسیاری از مسائل مهم را با وقفه روبرو می کند. گره ها هنوز چیست حل شدن؟

– بسیاری از موضوعات وجود دارد که هنوز باید حل و فصل شود و عمدتا مربوط به حوزه خدمات مالی و خدمات است ، که بدون شک نمایانگر بخش بسیار مهمی از اقتصاد انگلیس است و ما مذاکرات نامشخصی در مورد آنها ادامه خواهیم داد. عدم اطمینان ناشی از مذاکرات در حال انجام می تواند لندن را تضعیف کند. همانطور که قبلاً ذکر شد ، اگر لندن از استانداردهای تعیین شده ای که توسط مقامات مربوطه نظارت می شود ، منحرف شود ، خطر به خطر انداختن توافق نامه وجود دارد. بنابراین ، برای حفظ موقعیت بازار خود در اروپا ، مجبور خواهد شد که در میان مدت از حاکمیت خود صرف نظر کند ، باید قوانین یا تعرفه های اروپا را که به آن تحمیل می شود بپذیرد.

در مورد خدمات مالی ، تأکید بر این نکته مهم است که ارائه دهندگان آنها باید از قوانین کشور میزبان در هر کشور عضو پیروی کنند و دیگر نمی توانند از اصل کشور مبدا و شناخت متقابل اصول گذرنامه بهره مند شوند. خدمات مالی. این امر بسیاری از ارائه دهندگان خدمات مالی را مجبور می کند تا مقر خود را به اروپا منتقل کنند.

– یکی از قوی ترین کابوس های اروپا ، پرونده لندن است که به عنوان یک سابقه تبدیل می شود. بروکسل برای جلوگیری از خروج در آینده چه کاری باید انجام دهد؟

– همه گیری Covid-19 تسریع شدیدی به تغییراتی داده است که می تواند تغییرات قابل توجهی را تعیین کند ، به ویژه در مدل های توسعه اقتصادی.

در مقایسه با گذشته ، اقدامات قاطعی در سطح اروپا با اتخاذ اقدامات مهمی – مانند توافق در مورد – انجام شده است صندوق توانبخشی و تعلیق پیمان ثبات ، که سیگنالهای صریح آرزوی دستیابی به “درجه بیشتر استقلال” در زمینه ژئوپلیتیک را ارسال می کند.

برای جلوگیری از Brexits جدید ، اروپا باید به توسعه تاریخی ، فرهنگی ، فناوری و تنوع زیستی خود برای توسعه ارزش ها وابسته باشد (این واقعیت را در نظر بگیرید که دو روح بزرگ مسیحیت در آن همزیستی دارند) تا الگوی جدیدی از توسعه اقتصادی با الهام از ارزشهایی که کاملاً مخالف ارزشهای لیبرالیسم است. و از آنجا که هیچ مکانی مرکزی برای یک سیستم اقتصادی-اجتماعی وجود ندارد که از هویت و سرنوشت خود آگاه نباشد ، اگر این اتفاق نیفتد ، خطر واقعی بازگشت قاره به حاشیه فرهنگی و اقتصادی جهان است. بنابراین ، یک معماری اقتصادی جدید به طور مشخص قابل دستیابی است ، به شرطی که اروپا حرفه مکان ها را نجات دهد بدون اینکه یک مدل واحد از ماتریس آنگلوساکسون-آمریکا را بدست آورد ، که با گذشت زمان روح معنوی آن و بنابراین ، اقتصاد اجتماعی را تضعیف کرده است. .

این مأموریت – به ویژه در این برهه تاریخی – هنوز هم امکان پذیر است زیرا روحیه مردم اروپا ، اگرچه توسط روح سرمایه داری امروز آلوده شده است ، اما هنوز هم به شدت با ارزشهای فوق الذکر همکاری ، بلاعوض و متقابل ، معماری محکم تمدن اروپا آغشته است. در این راستا ، رویکردی که اروپا با آن همه گیر Covid-19 مواجه است ، تصمیم گیری برای “نجات جان به هر قیمتی” ، گویا است. در آن سوی اقیانوس اطلس و در خود انگلیس ، به جای آلن دی بنواست (دیورامای ادبی № 356) ، ما “سرمایه داری را متوقف نکنید” را انتخاب کردیم. ، سود قبل از بلاعوض بودن.

– با توجه به بحران شدید مالی ناشی از کوید و پس از Brexit ، آیا فکر می کنید ایتالیا نیز می تواند از اتحادیه اروپا خارج شود و سرانجام پروژه خود ، Italexit را که سالهاست درباره آن صحبت می شود ، اجرا کند؟

– در حال حاضر ، این فرضیه ای است که من غیر واقعی می دانم با توجه به این واقعیت که اتحادیه اروپا ، به رهبری مرکل و فون در لاین – با تمام مرزها و پیچیدگی های فیل – یک لحظه احیا را تجربه می کند ، بیان شده توسط نسل بعدی اتحادیه اروپا، تعدیل نیرو (البته) برای کارگران تحت تأثیر همه گیری و واکسن ها. به ویژه ، ایتالیا ، به لطف طرح بهبودی ، با فرصتی بی نظیر روبرو شده است که اگر به خوبی مورد استفاده قرار گیرد ، قطعاً می تواند شروع مجدد را برای کل کشور تضمین کند.

همچنین باید اضافه شود که تخمیر ضد اروپایی در مقایسه با گذشته به میزان قابل توجهی ضعیف شده است به طوری که برخی از آن سیاستمداران که آن را نشان داده اند زنگ های متوسط و مواضع آنها را مرور کرد.

روشن است که آینده به متغیرهای زیادی و به همه انتخابات در آلمان بستگی خواهد داشت.

نظرات و نظرات بیان شده در این مقاله لزوماً منعکس کننده نظرات اسپوتنیک نیست.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *