AstraZeneca به اتحادیه اروپا اطمینان می دهد: “ما تا آوریل بیش از 31 میلیون واکسن تحویل خواهیم داد”

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

شرکت دارویی AstraZeneca ، که به دلیل تأخیر در تأمین واکسن ویروس کرونا مورد انتقاد اتحادیه اروپا قرار گرفته است ، به کشورهای اروپایی اطمینان داده است که “سه ماهه اول” بیش از 31 میلیون دوز واکسن “بیشتر” فراهم خواهد کرد. این را روزنامه Frankfurter Allgemeine Zeitung به نقل از منابع اتحادیه اروپا گزارش داد.

پیش از این ، AstraZeneca اعلام کرده بود که به دلیل نیاز به بهینه سازی تولید واکسن ، زمان زایمان تغییر کرده و در سه ماهه اول ، به جای 80 میلیون دوز برنامه ریزی شده ، اتحادیه اروپا 31 میلیون دوز واکسن دریافت خواهد کرد.

این انتقاد سیاستمداران اتحادیه اروپا و کشورهای عضو را به همراه داشته است ، آنها می گویند این شرکت از نظر قراردادی موظف است حجم مورد انتظار دارو را تحویل دهد ، در حالی که مقامات شرکت می گویند این یک تعهد نیست بلکه حجم احتمالی تأمین آن است.

دومین همانطور که گزارش شده است از Frankfurter Allgemeine Zeitung ، مدیرعامل AstraZeneca ، پاسکال سوریوت روز چهارشنبه در مصاحبه ای با یک کنفرانس ویدئویی با مقامات کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، که در آن موافقت کرد افشای قرارداد تهیه واکسن امضا شده با کمیسیون اروپا. کمیسیون اروپا نیز همین کار را خواهد کرد.

به گفته این روزنامه ، وكلای AstraZeneca در تلاشند تا مشخص كنند كدام “نقاط داغ” در اسناد برای انتشار از دست رفته است ، پس از آن آنها پیش نویس را برای تصویب به كمسیون اروپا ارسال می كنند ، كه انتظار می رود روز جمعه منتشر شود.

علاوه بر این ، Soriot قول داد که این شرکت دوزهای بیشتری از واکسن را از میزان اعلام شده تهیه کند.

این روزنامه به نقل از منبع خود گفت: “بعید است كه در نهایت به 80 میلیون نفر برسیم. با این حال ، باید بیش از 31 میلیون باشد.”

Frankfurter Allgemeine Zeitung همچنین اظهار داشت که Soriot دیگر اصرار ندارد که سایت حجم مشخصی و زمان تحویل را مشخص نکند ، علیرغم ادعای قبلی که موضوع تعهدات نیست بلکه توانایی های شرکت است.

پیش از این ، اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اروپا ، از AstraZeneca توضیح خواسته بود که دلایل اخراج اخراج شده توسط این شرکت برای تأمین واکسن COVID-19 در کشورهای اتحادیه اروپا را اعلام کرده و تأکید کرده است که این محصولات باید وارد شوند زمان.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *