AstraZeneca ، Aifa بیش از 55 سال است که چراغ سبز به واکسن می دهد

[ad_1]

پس از تأیید ایما ، آژانس دارویی ایتالیا استفاده از واکسن را در جمعیتی از 18 تا 55 سال نشان داد.

کمیته علمی فنی (Cts) مرجع نظارتی ایتالیا (Aifa) چراغ سبز اجرای واکسن شرکت دارویی AstraZeneca را در میان جمعیت بالای 55 سال روشن می کند ، مگر اینکه عوامل خطر وجود داشته باشد. پس از ارزیابی بیشتر از تعادل سود / خطر ، دو روز پس از مجاز شدن دارو ، تأیید می شود.

“در انتظار اطلاعات بیشتر ، همچنین از مطالعات در حال انجام ، استفاده ترجیحی از واکسن AstraZeneca در حال حاضر در جمعیت هایی ارائه می شود که شواهد محکم تری برای آنها وجود دارد ، به عنوان مثال. افراد جوان بین 18 تا 55 سال. با این حال ، مجدداً تأکید شد که ، بر اساس نتایج ایمنی زایی و داده های ایمنی ، تعادل سود / خطر این واکسن حتی در افراد مسن که فاکتورهای خطر خاصی ندارند ، مطلوب است. “ در وب سایت رسمی منتشر شده است آژانس دارویی ایتالیا.

در ابتدا ، Aifa این برنامه را فقط برای گروه های سنی 18 تا 18 سال لیست کرده بود. داده های حاصل از مطالعات اصلی واکسن AstraZeneca ، میزان عدم اطمینان در ارزیابی اثر بخشی در بیماران بالای 55 سال را نشان می دهد ، زیرا این جمعیت (که در آن ، یک پاسخ آنتی بادی خوب مشاهده شده است) ضعیف نشان داده شده است.

به طور کلی ، تأثیر واکسن Astra Zeneca نسبت به واکسن های RNA ارسالی ، مانند واکسن های Pfizer / Biontech و Moderna ، که قبلاً از طرف مرجع اروپایی (EMA) مجاز بوده اند ، کمتر است. با این حال ، سطح محافظت ارائه شده توسط واکسن Astra Zeneca با توجه به سهولت کار ، هنوز مزایای قابل توجهی از نظر کنترل همه گیری فراهم می کند.

در بیانیه Aifa آمده است: “به دلیل ثبات بیشتر شواهد مربوط به اثربخشی ، استفاده ترجیحی از واکسن های RNA پیام رسان در بیماران بزرگسال و / یا در معرض خطر بالاتر بیماری جدی توصیه می شود.”

پیش از این ، معاون وزیر بهداشت پیرپائولو سیلری از Aifa خواسته بود تا محدودیت های سنی برای تزریق واکسن آنگلو-سوئد را تا 65 سال تجدید نظر کند. چراغ سبز Ema برای AstraZeneca جمعه گذشته ، 29 ژانویه رسید.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *