یک سیارک در حال حرکت به سمت زمین است – پس می تواند ما را هدف قرار دهد

[ad_1]

برخورد بین سیارک و سیاره ما باعث انفجار 15 برابر شدیدتر از انفجار بمب اتمی روی هیروشیما خواهد شد.

به اندازه هرم بزرگ جیزه بزرگ است و کارشناسان ناسا را ​​نگران می کند.

طبق گفته ESA ، آژانس فضایی اروپا ، احتمال سیارک 2009 JF1 ، قطری غول پیکر 130 متر ، به زمین برخورد خواهد کرد ، یک در 3800 است.

اما آنچه دانشمندان را نگران می کند کشف کم و بیش اخیر شهاب سنگ است که در سال 2009 شناسایی شد. جزئیاتی که به معنای عدم اطلاع دقیق از مدار آن است.

در مورد این ، همانطور که می خوانیم در صبح، طبق مشاهدات ناسا با سیستم Sentry ، این سیارک در میان پنج جرم آسمانی قرار دارد که بیشترین خطر برخورد با سیاره ما را دارد.

طبق گفته آژانس فضایی ایالات متحده ، تاریخ “x” برای برخورد احتمالی سیارک JF1 در سال 2009 با زمین ، 6 مه 2022 است. سناریو در بدترین حالت ، یعنی. که بر روی زمین تأثیر می گذارد ، طبق سایت های تخصصی، “آخرالزمانی” خواهد بود.

این انفجار برابر با 230 کیلوگرم دینامیت خواهد بود. برای مقایسه ، این انفجاری پانزده برابر قدرتمندتر از انفجار بمب اتمی در هیروشیما در سال 1945 بود.

بر اساس گزارش ناسا ، حتی اگر شهاب سنگ در منطقه ای دور افتاده از اقیانوس آرام بیفتد ، این ضربه به گونه ای خواهد بود که “سونامی ویرانگر” یا “زمستان هسته ای” ایجاد می کند.

بنابراین ، هدف دانشمندان جلوگیری از برخورد از طریق سیستمی است که “سیارک ها را با بیشترین خطر برخورد آینده با زمین در صد سال آینده” کنترل می کند.

کاری که آژانس های بزرگ فضایی سراسر دنیا را مشغول می کند. همچنین طبق گفته ایل متینو ، در ماه های آینده ، دقیقاً برای جلوگیری از رفتن شهاب سنگ خطرناک ، Dimorphos ، فضاپیمای دارت توسط ناسا و با همکاری آژانس فضایی اروپا در مدار قرار خواهد گرفت.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *