یک سال پیش ، ووهان ساکنان خود را قرنطینه کرد

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

شهر ووهان یك 11 میلیون شهروند خود را یك سال قبل قرنطینه كرد و با ایجاد محاصره 76 روزه ، تهدید فزاینده ی یك عامل بیماریزای مرموز را كه بعداً با نام Covid-19 شناخته شد ، برجسته كرد.

ووهان و سرزمین اصلی چین نیز اولین کسانی بودند که تحت تأثیر همه گیر قرار گرفتند ، و اعتبار غم انگیز وارد کردن کلمه “قفل” به مکالمه جهانی ، امروز این شهر وضعیت بسیار متفاوتی از بقیه جهان دارد. هنوز با همه گیری مبارزه می کند.

امروز ، ووهان با شهر ارواح که یک سال پیش بسته شد ، متفاوت است ، با ترافیک مداوم ، پیاده روهای شلوغ و شهروندان که وسایل حمل و نقل عمومی و پارک ها را پر می کنند.

اما خاطرات محاصره یک سال پیش هنوز تازه است ، به خصوص که شیوع موضعی Covid-19 در چین تکثیر می شود و باعث می شود پکن آزمایش های گسترده ای انجام دهد و محاصره های انتخابی را در مناطق دیگر سازمان دهد.

این ویروس دست کم دو میلیون نفر را در سراسر جهان کشته و همچنان ادامه دارد ، اما مقامات در چین گزارش داده اند که کمتر از 5000 مرگ و میر اتفاق افتاده است که اکثریت قریب به اتفاق در ووهان در ابتدای شیوع همه گیر است.

با این حال ، پکن برای این شنبه هیچ نوع جشن و شادی برگزار نکرده است ، اما با توجه به ادعاهایی مبنی بر تلاش برای پوشاندن همه گیر و سو and مدیریت آن و اجازه گسترش آن ، سکوت کرده است.

به طور کلی تصور می شود که ویروس از بازار مرطوب ووهان ، جایی که حیوانات عجیب و غریب برای ذبح فروخته می شود ، گسترش یافته است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *