یک زن پلیس روسی در اعتراضات در مسکو به جوانان معترض نقاب می زند

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

تظاهرات غیرمجاز در چندین شهر روسیه در حمایت از الکسی ناوالنی ، وبلاگ نویس ، که هفته گذشته به دلیل نقض شرایط آزمایشی دستگیر شد ، در حال برگزاری است. مقامات هشدار دادند که چنین تظاهراتی نظم عمومی را نقض می کند و ممنوعیت اجتماعات گسترده مربوط به ویروس کرونا را یادآوری کردند.

افسران پلیس به شرکت کنندگان در یک تظاهرات غیر مجاز در میدان پوشکین در مرکز مسکو نقاب می زنند.

به گفته خبرنگار اسپوتنیک ، مقامات انتظامی با استفاده از بلندگوها به مردم یادآوری می کنند که تجمع مجاز نیست و آنها باید از فاصله اجتماعی خود استفاده کنند و از ماسک و دستکش استفاده کنند تا از شیوع کوید جلوگیری شود.

کاربران شبکه های اجتماعی ویدئویی از مأمور پلیس که به گروهی از نوجوانان نقاب می زد را به اشتراک گذاشتند. در یک مرحله از فیلم ، این گروه با یک زن مسن روبرو شدند که ظاهراً از علت اعتراض حمایت می کند ، علی رغم مقررات فعلی که مردم را ملزم به ماسک زدن در ملا public عام و در هنگام اجتماعات گسترده می کند ، آنها را به رد پیشنهاد دعوت کرد. با این حال ، نوجوانان ماسک را پذیرفتند و دور شدند.

با وجود هشدارهای مکرر وزارت کشور و دادستانی کل در مورد مسئولیت برنامه ریزی و شرکت در تظاهرات ، اعتراضات بسیاری از جوانان در چندین شهر روسیه برگزار شد.

به ویژه ، دادستان خواست كه از دعوت منابع رسانه های اجتماعی برای دعوت خردسالان برای شركت در جلسات جلوگیری شود.

© اسپوتنیک. پاول بدنیاکوف

مردم در جریان تظاهرات حمایت از ناوالنی در مسکو

خدمات فدرال نظارت در زمینه ارتباطات و ارتباطات جمعی روزکومنادزور ادعا می کند 89٪ پست ها و پیام ها را بیشتر در TikTok و Vkontakte – یک شبکه اجتماعی محبوب روسیه – پاک کرده است.

این تظاهرات در واکنش به زندانی شدن الکسی ناوالنی ، وبلاگ نویس روسی بود که به دلیل نقض شرایط آزادی مشروط در پرونده پولشویی دستگیر شد.

ناوالنی در حال حاضر در بازداشت موقت است و منتظر جلسه دادگاه است ، و در طی آن تصمیم گیری می شود که آیا مجازات تعلیقی با یک زندان مجازات شود. این وبلاگ نویس هنگام بازگشت از آلمان ، در تاریخ 17 ژانویه در فرودگاه شرمتیوو مسکو دستگیر شد ، جایی که او پس از بیمار بودن در هواپیما در ماه اوت گذشته در حالی که به مسکو سفر می کرد ، تحت درمان قرار گرفت. پزشکان روسی که برای اولین بار وی را معالجه کردند ادعا کردند که این بیماری نتیجه یک مشکل متابولیکی است و براساس تجزیه و تحلیل ، مسمومیت را که در عوض توسط خود وبلاگ نویس و پزشکان آلمانی بیان شد ، رد کردند.

این وبلاگ نویس ، متهم به کلاهبرداری و پولشویی ، در دسامبر 2014 به 3.5 سال آزادی مشروط محکوم شد ، در حالی که برادرش اولگ نوالنی به 3.5 سال زندان محکوم شد. ناوالنی خود را بی گناه دانست و گفت این پرونده جنایی انگیزه سیاسی دارد. در سال 2017 ، دوره آزمایشی وی تا 30 دسامبر سال 2020 تمدید شد. با این حال ، ناوالنی قبل از موعد مقرر در بخش آزمایشی حاضر نشد: او با وجود ترخیص از بیمارستان در آلمان ماند.

اولین حکم تعلیقی ناوالنی در پرونده Kirovles مربوط به سو m استفاده بیش از 16 میلیون روبل (بیش از 150،000 یورو با نرخ ارز فعلی) بود. دوم ، در مورد ایو روچر برای ناپدید شدن بیش از 30 میلیون روبل (کمی بیش از 300 هزار یورو – ویراستار). همچنین در ماه دسامبر ، کمیته تحقیقات فدراسیون روسیه افتتاح یک پرونده جنایی جدید علیه ناوالنی را به عنوان یک کلاهبرداری گسترده اعلام کرد. به گفته محققان ، از 588 میلیون روبل (بیش از 6 میلیون یورو) جمع آوری شده در قالب کمک های مالی برای پروژه های خود ، ناوالنی بیش از 356 میلیون روبل (حدود 4 میلیون یورو) برای اهداف شخصی هزینه می کند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *