یک آسیب پذیری عمده در لپ تاپ های اپل مشاهده شد

[ad_1]

ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً روی پیوند ارسال شده در پیام ارسال شده کلیک کنید

توسعه دهنده هکتور مارتین یک آسیب پذیری را در پردازنده M1 اپل کشف کرده است که به دو برنامه کاربردی سیستم عامل اجازه می دهد بدون استفاده از حافظه ، فایل یا سایر ویژگی های سیستم عامل معمولی ، داده ها را با یکدیگر تبادل کنند.

این کارشناس این آسیب پذیری را به M1RACLES تغییر نام داد و به گفته وی اپل با حذف یکی از ویژگی ها عمداً مشخصات معماری ARM را نقض کرد. این شرکت احتمالاً معتقد است که کاربران سیستم عامل ، رایانه و لپ تاپ های اپل نیازی به این گزینه ندارند.

هکتور مارتین از طریق وب سایت خود به کاربران اپل هشدار داد ، در آنجا توضیح داد که این آسیب پذیری به دو برنامه اجازه می دهد تا داده ها را با یکدیگر تبادل کنند و این روند در سطح کاربران مختلف با امتیازات مختلف رخ می دهد.

در هنگام تبادل اطلاعات ، برنامه ها یک کانال مخفی ایجاد می کنند. به گفته این کارشناس ، این آسیب پذیری با بروزرسانی قابل رفع نیست ، زیرا در داخل سخت افزار به نظر می رسد. با این حال ، وی خاطرنشان کرد که بعید است از این آسیب پذیری برای حمله گسترده استفاده شود.

اولین پردازنده M1 اپل که جایگزین پردازنده های اینتل می شود ، در ماه نوامبر با معرفی لپ تاپ های Mac mini و MacBook Pro و MacBook Air معرفی شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *