یکی به شدت تلاش می کند تا هارد 280 میلیون دلاری بیت کوین را بازیابی کند

[ad_1]

ویروسی

URL کوتاه

بیت کوین در ماه گذشته به سرعت پیشرفت کرده است و در 8 ژانویه از 41000 دلار فراتر رفته است ، که یک رکورد از زمان انتشار ارز رمزنگاری شده 12 سال پیش است. این ارقام باعث پشیمانی کسانی شده است که ارز دیجیتال را قبل از اوج امسال دریافت کرده اند.

مهندس فناوری ولزی ، جیمز هاولز هنوز تلاش برای بازیابی هارد دیسک از دست رفته از یک انبار محلی را رها نکرده است ، که بالقوه می تواند 280 میلیون دلار برای او هزینه داشته باشد.

هاولز ، 35 ساله ، او به CNBC گفت که هارد دیسک سخت گمشده حاوی یک “رمز خصوصی” رمزنگاری است که به آن کمک می کند تا 7،500 بیت کوین موجود را باز کند. این مرد می گوید پس از اشتباه گرفتن هارد دیسک در سال 2013 در سطل آشغال ، آن را با ظاهری مشابه دیگر مخلوط کرد و از آن زمان در تلاش برای بازیابی کد ، از شورای شهر نیوپورت خواسته است که تخلیه را جستجو کند.

با این حال ، تاکنون ، مقامات با استناد به موانع زیست محیطی و مالی که می توانند در آن تحقیق کنند ، بدون تضمین اینکه فقرا واقعاً گنج از دست رفته خود را پیدا می کنند ، ثابت قدم باقی مانده اند.

اما هاولز که در نیوپورت زندگی می کند تمایلی به تسلیم شدن ندارد. وی معتقد است که اطلاعات موجود روی دیسک سخت همچنان قابل بازیابی است ، زیرا ممکن است دیسک شیشه داخل آن سالم باشد ، حتی اگر قسمت بیرونی دستگاه خراب باشد.

هاول گفت: “متخصصان بازیابی اطلاعات می توانند دستگاه را بازیابی کنند یا داده ها را بخوانند.”

از آنجا که قیمت بیت کوین در هفته گذشته نزدیک به 42000 دلار رسیده بود و چند روز بعد دوباره سقوط نکرد ، هاولز یک پیشنهاد جدید سودآور به شورای محلی داد تا بدون نقض قانون اجازه جستجوی محل دفن زباله را بدست آورد.

این متخصص فناوری اطلاعات گفت که وی 25 درصد پول (نزدیک به 70 میلیون دلار بر اساس قیمت اخیر بیت کوین) را اهدا می کند ، که با کشف صندوق کمک هزینه Covid در این شهر توانست آن را بازیابی کند. وی همچنین به برخی از صندوق های تامینی در صورت تأمین بودجه حفاری های دفن زباله قول داده است که نرخ بهره بگیرد ، اما آنها هنوز هم تمایلی به تصویب شکار وی برای بیت کوین های از دست رفته ندارند.

هاولز به CNBC گفت: “تا آنجا که من می دانم ، آنها قبلاً این پیشنهاد را رد کرده اند.” “بدون اینکه حتی برنامه اقدام ما را بشنویم یا اینکه بتوانیم اقدامات تخفیف خود را برای مشکلات زیست محیطی آنها ارائه دهیم ، این فقط یک” نه “قاطع است.”

شورای شهر نیوپورت به CNBC تأیید کرد که هاولز “از سال 2013 چندین بار در مورد احتمال بازیابی برخی از سخت افزارهای IT که گفته می شود حاوی بیت کوین است” با مقامات تماس گرفته است. سخنگوی شورا گفت که اولین درخواست “چند ماه پس از آنکه مرد هارد دیسک خود را از دست داد” انجام شد.

اما آنها هنوز معتقدند که این مطالعه منجر به هزینه های هنگفت زیست محیطی خواهد شد ، در حالی که بالقوه محکوم به شکست است.

سخنگوی گفت: “شورا بارها به آقای هاولز گفته است كه حفاری با اجازه ما امكان پذیر نیست و خود حفاری تأثیر بسزایی در محیط زیست خواهد داشت.”

این مقام مسئول افزود: “هزینه حفر محل دفن زباله ، ذخیره سازی و تصفیه زباله ها می تواند به میلیون ها پوند برسد ، و هیچ تضمینی برای یافتن یا ادامه کار آن وجود ندارد.”

قیمت ارز دیجیتال در ماه های اخیر افزایش یافته است ، طبق داده های پایان هفته معاملات گذشته ، در ژانویه به بالاترین رکورد رسیده است ، قبل از اینکه در حدود 36000 دلار تثبیت شود.

اما بیت کوین ارزی است که توسط هیچ بانک مرکزی تنظیم نمی شود یا موضوع هر ارگانی است. آنها از طریق یک فرآیند حفاری یا معاملات بین کاربران در یک شبکه همتا به همتا بدست می آیند. کاربران برای ایجاد آدرس بیت کوین در کیف پول دیجیتال خود برای صرف ارز رمزنگاری شده به “کلید خصوصی” معتبر نیاز دارند. در صورت گم شدن کلید خصوصی ، راهی دیگر برای اثبات مالکیت آن ارز رمزپایه وجود ندارد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *