گفتگوها بین طالبان و دولت افغانستان از 5 ژانویه در قطر از سر گرفته شد

[ad_1]

یک منبع از این گروه دولتی به اسپوتنیک گفت که هیئت های دولت افغانستان و جنبش رادیکال طالبان گفتگوهای صلح با هدف قطر را طبق برنامه ریزی شده از 5 ژانویه از سر می گیرند.

به گفته یک منبع که خواست نامش فاش نشود ، انتظار می رود دور بعدی مذاکرات صلح پس از ورود تیم های مذاکره کننده از هر دو طرف به قطر روز سه شنبه آغاز شود.

تیم های مذاکره کننده فرصت داشتند در مورد موضوعات مختلف با مقامات افغانستان گفتگو کنند. انتظار می رود اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان گزارشی در مورد نتیجه گفتگوها بشنود.

در اوایل ماه دسامبر ، محمد نعیم ، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر ، گفت که گروه های کاری دولت افغانستان و جنبش طالبان نزدیک به سه ماه پس از آغاز مذاکرات رسمی قطر ، در مورد مذاکرات صلح توافق کردند.

در 12 دسامبر ، یک منبع به اسپوتنیک گفت که اعضای دولت افغانستان و تیم های مذاکره کننده طالبان در اواخر دسامبر-اوایل ژانویه استراحت خواهند کرد. بعداً نعیم اعلام کرد که طرفین سه هفته استراحت خواهند کرد.

در افغانستان درگیری بین نیروهای دولتی و چریکهای طالبان که قبلاً موفق به تسخیر مناطق وسیعی از مناطق روستایی کشور شده و حمله ای علیه شهرهای بزرگ را آغاز کرده بودند ، ادامه دارد.

نیروهای امنیت ملی و دفاعی افغانستان در حال انجام عملیات مشترک ضد تروریسم در سراسر کشور هستند. مذاکرات بین دولت افغانستان و جنبش رادیکال طالبان با میانجیگری قطر از 12 سپتامبر در دوحه آغاز شد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *