گربه گربه: راز دارویی دوستان گربه سان ما حل شده است

[ad_1]

Catnip دهه هاست که دیوانه گربه ها است. هنگامی که بوی آن را حس می کنند ، آن را در هر جایی روی آن می پیچند.حالا علم دریافته است که “افزایش” خوشایند همان چیزی است که مردم هنگام مصرف مواد افیونی تجربه می کنند ، اما تأثیر مفیدی بر سلامتی گربه ها دارد.

گربه گربه و انگور نقره محتوای بالایی از گربه ها را ایجاد می کنند ، دانشمندان آن را به نوعی “مسمومیت” تشبیه می کنند. به نظر می رسد این امر به این دلیل باشد که ایریدوئیدها – ماده شیمیایی که از گیاهان در برابر شته ها محافظت می کند – به عنوان “دارو” در گربه ها عمل می کند.

طبق تحقیقی که ساینس منتشر کرده ، ایریدوئیدها سیستم اپیوئیدی گربه ها را به روشی مشابه هروئین و مورفین در انسان فعال می کنند. آنها همچنین از آنها در برابر گزش پشه محافظت می کنند.

اثر فیزیولوژیکی این ترکیبات در گربه ها توسط زیست شناس ماسائو میازاکی از دانشگاه ایواته ژاپن مورد مطالعه قرار گرفت ، وی 5 سال را با انجام آزمایشات مختلف با گیاهان و مواد شیمیایی آنها گذراند.

چرا گربه ها گربه گربه ای و انگور نقره ای دوست دارند؟

  • زیرا حاوی نپتالاکتون است ، ماده شیمیایی که آن را بالا می برد.

محققان رفتار 25 گربه خانگی را مطالعه کردند و به این نتیجه رسیدند. آنها با قرار دادن این ماده در 10 کیسه کاغذی و ارائه آن به حیوانات همراه با سایر مواد حاوی نمک نمک ، به آنجا رسیدند. بیشتر آنها فقط به کیسه های دارای نپتالاکتون علاقه نشان دادند.

آنها برای حمایت بیشتر از این فرضیه ، این آزمایش را با 30 گربه وحشی و یک پلنگ ، دو سیاه گوش و دو جاگوار که در باغ وحش های ژاپنی Tenoji و Oji زندگی می کردند ، تکرار کردند.

وی در ساینس توضیح داد: “گربه های بزرگ یا كوچك ، در معرض این ماده قرار گرفتند و به طور متوسط ​​ده دقیقه سر و بدن خود را روی لكه ها می مالند. در مقابل ، سگ ها و موش های مورد آزمایش هیچ علاقه ای به این ماده تركیبی نشان نمی دادند.”

محققان همچنین بتا اندورفین – یکی از هورمون هایی که به طور طبیعی با فعال سازی سیستم افیونی بدن ، معروف به “هورمون شادی” ، درد و لذت را تسکین می دهد ، در جریان خون پنج گربه به مدت چند دقیقه قبل و بعد از آن اندازه گیری کردند. به نپتالاکتون. نتیجه؟ هورمون پس از قرار گرفتن در معرض ماده به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

  • زیرا این ماده که باعث افزایش قد گربه ها می شود ، به عنوان ضد حشره نیز عمل می کند

یکی دیگر از مزایای نپتالاکتون در خاصیت دفع حشرات است. محققان تأیید کرده اند که گربه ها هنگام مالیدن تاک گربه یا نقره نیز از مواد دافع حشرات استفاده می کنند. نه فقط لذت ناب.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *