کوید ، یک گروه کاری WHO ، از آزمایشگاه Wuhan P4 بازدید می کند

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

تیم دانشمندان WHO از آزمایشگاهی بازدید کردند که طبق برخی تئوری ها ، SARS-CoV-2 از آنجا منشا گرفته است.

گروه کاری سازمان بهداشت جهانی طبق برنامه مأموریت خود برای بررسی منشا ویروس کرونا ویروس Covid-19 از انستیتوی ویروس شناسی ووهان بازدید کردند.

این گزارش توسط گلوبال تایمز مشخص شد ، گروه متخصصانی که در 14 ژانویه وارد چین شدند کار خود را پس از دو هفته قرنطینه برنامه ریزی شده آغاز کردند و به ویژه بر روی آزمایشگاه P4 متمرکز شدند.

در روزهای اخیر ، گروه کار همچنین از محل بیمارستان بازدید کرد ، جایی که بیماران متعلق به اولین خوشه بیماران Covid-19 در طی موج اول ، که در دسامبر 2019 آغاز شد ، در بیمارستان بستری و تحت درمان قرار گرفتند.

© AP Photo / Cheng Min

22 فوریه 2020: کارکنان بهداشت در آزمایشگاه ووهان

آزمایشگاه ووهان و نظریه های مبدأ کوید

موسسه ویروس شناسی ووهان به یکی از کانون های مأموریت WHO در چین تبدیل شد ، زیرا این مرکز به کانون تئوری های توطئه متعددی تبدیل شد که آن را محلی برای گسترش SARS-CoV-2 می دانستند.

گزارشی در هفته گذشته توسط پروفسور استفان کوای ، استاد سابق دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد ، حاکی از آن بود که احتمال 99.8٪ وجود ویروس کرونا در آزمایشگاه بوده و فقط 0.2٪ احتمال دارد. طبیعی

“مانند بسیاری دیگر ، من نگران آنچه که به نظر می رسد درگیری عمده منافع بین اعضای WHO و دانشمندان و پزشکان در چین باشد و در چه سطحی ممکن است از تجزیه و تحلیل عینی منشا SARS-CoV-2 جلوگیری کند ،” گزارش ها.

© AFP 2020 / HECTOR RETAMAL

نمای بالایی از آزمایشگاه P4 موسسه ویروس شناسی در ووهان ، چین

پاسخ چین

چین همیشه ادعاهای مربوط به احتمال انتشار ویروس SARS-CoV-2 را از یکی از آزمایشگاه های خود رد کرده و شروع به گسترش نظریه ها در مورد سایت های احتمالی دیگر که احتمالاً همه گیر Covid-19 از آنها بوجود آمده است ، کرده است.

وانگ ونبن سخنگوی وزارت امور خارجه چین اخیراً به دولت ایالات متحده پیشنهاد كرد كه از كارشناسان WHO دعوت كند تا احتمال گسترش SARS-CoV-2 از ایالات متحده را بررسی كنند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *