کودکان کمتر ، افراد مسن و مهاجران بیشتر: اروپا در آینده نیز هست

[ad_1]

ایتالیا

URL کوتاه

طبق یک مطالعه یورواستات ، جمعیت اروپا می تواند تا سال 2100 با 30 میلیون نفر کاهش یابد. طبق پیش بینی ها ، تعداد نوزادان کاهش می یابد و میانگین سنی جمعیت افزایش می یابد. مهاجران تعادل بین تولد و مرگ را متعادل می کنند.

اگر منحنی های جمعیتی کشورهای اروپایی در سال های آینده کم و بیش بدون تغییر بماند ، اروپا در سال 2100 می تواند به قاره ای با تعداد کودکان کمتر و افراد مسن تبدیل شود.

بگذارید بگوییم این پیش بینی یورواستات است ، راه اندازی شده توسط Sole24Ore، طبق آن بعد از 80 سال میانگین سنی اروپایی ها از 43.7 به 48.8 سال افزایش می یابد. تعادل طبیعی ، که تفاوت بین تولد و مرگ است ، به عنصر دوم منتقل می شود. طبق گفته این مسسه ، مهاجران توازن خواهند داشت و از رشد جمعیت حمایت می کنند.

طبق همین برآوردها ، درصد کودکان که در سال 2019 ، 2/15 درصد از کل تعداد ، یا 8/67 میلیون نفر بود ، در سال 2100 ممکن است به 13/9 ، یا 58 میلیون نفر کاهش یابد.

بنابراین ، ممکن است تعداد افراد در سنین 15 تا 64 سال نیز کاهش یابد که در حال حاضر تا 2100 نفر 60 میلیون نفر کاهش می یابد. این افراد افرادی هستند که در سن کار قرار دارند. بنابراین ، کسانی که از رشد اقتصادی قاره حمایت می کنند.

از طرف دیگر ، بیش از 65 سال افزایش می یابد ، که در سال 2100 می تواند از هر سه نفر یک نفر شود و بیش از 80 سال نیز دو برابر می شود ، از 26 به 60 میلیون نفر.

به طور خلاصه ، روند نزولی جمعیتی ، طبق گفته یورواستات ، طی ده سال آینده اندکی معکوس خواهد شد ، اما تا سال 2030 با کاهش جمعیت اروپا به 416 میلیون نفر ، با کاهش 30 میلیون نفری ، بی وقفه کاهش می یابد.

از جمله کشورهای اروپایی که بیشترین شهروندان خود را از دست خواهند داد ، لهستان ، ایتالیا و رومانی خواهند بود. کشور ما می تواند 8.9 میلیون نوزاد تازه متولد شده را از دست بدهد ، در حالی که فرانسه ، ایرلند و سوئد جمعیت آنها را افزایش می دهد.

به گفته تحلیلگران ، نظم فعلی پرجمعیت ترین کشورها تغییری نخواهد کرد و آلمان همیشه در صف مقدم و پس از آن فرانسه و ایتالیا خواهند بود.

اما قاره کهن با عدم تعادل فزاینده ای بین افراد در بازار کار و بازنشستگان در قرن آینده روبرو خواهد شد. در سال 2100 ، این نسبت می تواند برای هر بزرگسال به آستانه دو برسد ، با همه مشکلاتی که از نظر رفاه ایجاد می شود.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *