کودتا در میانمار ، بنابراین ارتش سان سوچی را دستگیر کرد

[ad_1]

به دنبال مداخله دموکراتیک ، به نظر می رسد که این کشور با دستگیری رئیس جمهور وو وینگ مینت ، مشاور ایالتی آنگ سان سوچی و ده ها قانونگذار NLD به پایان رسیده است. جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا ، ژنرال های ارتش را كه قدرت را به دست گرفته اند ، تهدید به تحریم می كند.

آنها ساعت 5 قبل از مراسم افتتاحیه پارلمان جدید ، که در نایپی پیدوف پایتخت جدید میانمار برگزار می شود ، او را در ساعت 5 صبح به همراه رئیس جمهور وو وینت و سایر رهبران لیگ ملی برای دموکراسی تحویل گرفتند.

یک روز تاریخی که قرار بود نتایج انتخابات 8 نوامبر سال گذشته رسمی شود ، زمانی که NLD آنگ سان سوچی 83 درصد از کرسی های موجود را بدست آورد.

© REUTERS / استرینگر

اولین تصاویر از پایتخت میانمار پس از اعلام دولت نظامی

کودتای نظامی

ارتش USDP بلافاصله نتیجه رای گیری را به چالش کشید. یک همه پرسی واقعی ، نیویورک تایمز را توضیح می دهد، به دلیل محبوبیت آنگ سان سوچی ، یک مشاور ایالتی 76 ساله و نماد برمه ای ، نماد دموکراسی و آزادی ، که پس از گذشت حدود 15 سال در بازداشت ، در سال 1991 برنده جایزه صلح نوبل شد.

چند روز پیش ، ارتش پس از تلاش برای تجدید نظر در دیوان عالی کشور ، تهدید به اقدام کرد و پارلمان را با سربازان محاصره کرد.

روز دوشنبه ، ارتش از گفتار به عمل منتقل شد ، رهبران NLD را دستگیر کرد ، خطوط تلفن و اینترنت را قطع کرد ، همه پروازها را لغو کرد و یک سال اضطراری اعلام کرد. اختیارات ، آخرین مورد اختصاصی ارتش در قانون اساسی سال 2008 است.

© AFP 2020 / یونگ پنجشنبه

مین اونگ هلاینگ ، فرمانده نظامی میانمار

بیش از 45 نفر دستگیر شده اند

برای لحظه ای ، کشوری که از سال 2011 به اداره یک رژیم “نیمه دموکراتیک” بازگشت ، همانطور که NYT می گوید ، به سیاه ترین سالهای خود بازگشت. علاوه بر آنگ سان سوچی و رئیس جمهور وو وینگ مینت ، وزرای اصلی ، مخالفان سیاسی ، نویسندگان و فعالان در پشت میله های زندان بودند. حدود 45 نفر.

علاوه بر این ، رایانه ها و اسناد از دفاتر اتحادیه ملی دموکراسی گرفته شد.

وحشت در میان شهروندان با صف های طولانی در مقابل دستگاه های خودپرداز بسته و حمله به سوپرمارکت ها برای تهیه مواد غذایی ، همانطور که در یانگون اتفاق افتاد ، ایجاد شد.

© REUTERS / استرینگر

اولین تصاویر از پایتخت میانمار پس از اعلام دولت نظامی

تهدید به مین حداقل Hunging Aung

اکنون قدرت می تواند به دست فرمانده ارتش ، ژنرال مین آنگ هلاینگ ، نزدیک به بازنشستگی برسد. او بود همانطور که Repubblica می گوید، تهدید در روزهای اخیر با “لغو قانون اساسی” به منظور بازگرداندن “رهبری سیاسی ملی ارتش”. همه نشانه ها نشان می دهد که او در ماه ژوئیه طبق برنامه ریزی شده بازنشسته نخواهد شد ، و او رژیم را که تلاش می کند برای استقرار در کشور

به رهبری وی ، در سالهای اخیر مبارزات علیه اقلیتهای قومی مانند روهینگیا ، شان و کوکانگ آغاز شده است.

تاکنون رهبر NLD هیچ فراخوانی برای شورش علیه کودتای نظامی دریافت نکرده است. شاید از ترس اینکه سرکوب خونین علیه غیرنظامیان تحریک شود ، همانطور که در اواخر دهه 1980 اتفاق افتاد.

© REUTERS / Shwe Paw Mya Tin

اولین تصاویر از پایتخت میانمار پس از اعلام دولت نظامی

واکنش جامعه جهانی

جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا ، از جامعه جهانی خواسته است تا برای تحویل قدرت ، آزادی زندانیان ، برقراری ارتباط و بازگرداندن ارتباطات و جلوگیری از خشونت علیه مردم ، بر نظامیان نظامی فشار آورد. کاخ سفید سپس تهدید به تحریم این کشور کرد.

سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه نیز خواستار حل مسالمت آمیز بحران شد ، در حالی که فرنسینا موج دستگیری ها را محکوم کرد و در بیانیه رسمی خواستار “آزادی فوری آنگ سان سوچی و همه رهبران سیاسی دستگیر شده” شد.

“اراده مردم به وضوح در انتخابات گذشته ظاهر شده و باید احترام گذاشته شود. در یادداشتی در روم آمده است: “ما نگران این وقفه ناگهانی روند انتقال دموکراتیک هستیم و می خواهیم احترام به حقوق بشر و آزادی های اساسی تضمین شود.”

که آنگ سان سوچی است

سان سوچی پس از نخستین انتخابات دموکراتیک در این کشور پس از دهه ها دیکتاتوری نظامی ، در سال 2016 به یک مشاور ایالتی تبدیل شد. وی ، دختر قهرمان استقلال این کشور ، ژنرال آنگ سان ، بیش از 15 سال را در حبس خانگی گذراند و به یک نماد بین المللی تبدیل شد.

در سالهای اخیر ، رهبری وی مجبور به سازش با ارتش بود ، به طوری که در سال 2019 از ارتش کشورش ، متهم به پاکسازی قومی ، دفاع کرد. در واقع ، تاکنون ، ژنرال ها آگاه بودند که قوانین سختگیرانه نمایندگی از تصویب قوانین ناخواسته جلوگیری می کند.

© اسپوتنیک. الکسی نیکولسکی

آنگ سان سوچی ، مشاور ایالتی میانمار

همانطور که رایموندو بولترینی در تواریخ خود که در Repubblica منتشر شده است ، به یاد می آورد ، رهبری سان سوچی بر اساس پیمان اتحاد بین ارتش سال 2012 است. پیمانی که ظاهراً چند روز پیش شکسته شد.

شاید رهبر دموکرات ، به لطف یک طرح انحصاری در ماه نوامبر ، با تحریک کودتای ژنرال ها سعی کرده از سیاه نمایی ارتش فاصله بگیرد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *