کمیسیون اروپا احتمال خرید واکسن روسی علیه COVID-19 را ارزیابی کرده است

[ad_1]

رئیس کمیسیون اروپا اورسولا فون در لاین در یک کنفرانس مطبوعاتی در بروکسل در مورد امکان خرید واکسن روسی صحبت کرد.

اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اروپا در یک کنفرانس خبری در بروکسل گفت ، کشورهای اتحادیه اروپا فقط باید واکسن COVID-19 را از طریق مذاکرات پان اروپایی خریداری کنند.

بنابراین ، وی به این سوال که آیا واکسن روسی Sputnik V را خریداری می کند ، پاسخ داد.

“فقط یک قالب مشترک مذاکره برای 27 کشور عضو اتحادیه اروپا وجود دارد ، هیچ کشوری نباید از آن منحرف شود و رایزنی های موازی انجام دهد. با توجه به کتاب خرید موجود ، که 2.3 میلیارد واکسن است ، این بیشتر است به اندازه کافی برای واکسیناسیون کل جمعیت اتحادیه اروپا “، فون در لاین گفت.

وی یادآور شد: هر واکسنی که وارد بازار اروپا شود باید مراحل تأیید و تحقیق در آژانس داروهای اروپایی (EMA) را طی کند.

فون در لاین گفت: “یعنی ما واکسن های قابل اعتماد و م inثر را بیش از مقدار کافی ارائه می دهیم.”

علاوه بر این ، رئیس کمیسیون اروپا از تمدید قرارداد با Pfizer و BioNTech خبر داد که بر اساس آن اتحادیه اروپا علاوه بر 300 میلیون توافق شده 300 میلیون دوز دیگر نیز خریداری خواهد کرد.

به گفته وی ، این برای واکسیناسیون بیش از 80 درصد از جمعیت کشورهای اتحادیه اروپا کافی است.

تأیید واکسن Pfizer / BioNTech

کمیسیون اروپا واکسن Pfizer / BioNTech را به طور رسمی در 21 دسامبر تصویب کرد و ارسال دارو به کشورهای اروپایی چند روز بعد آغاز شد. دومین واکسن Moderna در 6 ژانویه توسط اتحادیه اروپا تأیید شد. طبق این قرارداد ، انتظار می رود حداکثر 160 میلیون دوز خریداری شود.

علاوه بر این ، کمیسیون اروپا توافق نامه های تهیه واکسن را با AstraZeneca ، Johnson & Johnson ، Sanofi-GSK و CureVac منعقد کرده است ، اما هنوز درخواست مجوز واکسن خود را در بازار اتحادیه اروپا انجام نداده است.

در کل ، این معاهدات به اتحادیه اروپا اجازه می دهد تقریباً 2.3 میلیارد دوز واکسن تولید شده توسط شرکت های مختلف دریافت کند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *