کلردیرتی ، ذرت و دانه های سویا هرگز گران نیستند: یک رکورد تاریخی در قیمت های کشاورزی

[ad_1]

سرعت کالاهای اساسی ناشی از همه گیری ، منجر به جهش قیمت محصولات اساسی کشاورزی ، برخلاف اقتصاد جهانی شده است.

2020 به دلیل جهش قیمت در بازارهای بین المللی با قیمت محصولات کشاورزی در بالاترین سطح به پایان می رسد. ذرت به بالاترین سطح ده ساله خود رسید ، در حالی که قیمت سویا از 35٪ بالاتر رفت ، افزایش هایی که نقش استراتژیک بخش محصولات غذایی و کشاورزی را در طی همه گیری ها و هجوم به کالاهای اساسی نشان می دهد. Coldiretti این موضوع را با بررسی ارزش معاملات آتی کالا در پایان هیئت تجاری شیکاگو (CBOT) ، بازار پیشرو در مورد مشتقات کشاورزی که در ترازنامه در پایان سال گنجانده شده است ، اعلام کرد.

“بر خلاف دشواری های اقتصاد جهانی ، در سال همه گیر قیمت کالاهای اساسی کشاورزی با رقابت برای کالاهای اساسی جهش کرد ، که باعث افزایش قیمت محصولات مورد نیاز برای اطمینان از عرضه مواد غذایی در سناریوی کاهش تجارت ، انباشت ، حدس و گمان و عدم اطمینان به دلیل اثرات تغییر اقلیم ، “توضیح می دهد Coldiretti.

قیمت گندم 14.6٪ و لوبیای سویا 37.2٪ افزایش یافت که بالاترین در شش سال گذشته است ، در حالی که ذرت با 24.8٪ جهش مواجه شد که بالاترین نرخ در 10 سال گذشته است. افزایش قیمت سویا همچنین 50٪ بر ایتالیا ، بزرگترین تولید کننده اروپا تأثیر می گذارد ، در حالی که بازار جهانی توسط ایالات متحده و برزیل مورد مناقشه است.

افزایش قیمت محصولات مانند آب پرتقال غلیظ (FCOJ) به معنای تغییر در سلامتی ناشی از همه گیری است ، و پیامدهای آن در تقاضای محصولات اصلی ، مغذی و سالم است.

“افزایش قیمت ها تأیید می کند که نگرانی جهانی ناشی از ویروس کرونا باعث آگاهی بیشتر از ارزش استراتژیک مواد غذایی و تضمین های لازم کیفیت و ایمنی ، بلکه همچنین از بی ثباتی در ایتالیا شده است که باید رفع شود. برای حفاظت از حاکمیت مواد غذایی ، کاهش وابستگی به منابع خارجی در هنگام تنش های شدید بین المللی و ایجاد مشاغل جدید اقدام کنید. “

برای اتوره پراندلی ، رئیس انجمن کشاورزان ، این یک فرصت منحصر به فرد است ، همانطور که با افزایش 14 درصدی کشاورزان زیر 35 سال مشاهده شده است ، برای “چرخش قاطع به انقلاب سبز ، انتقال اکولوژیکی و اقتصاد دیجیتال” در 10 سال آینده “، که نباید با برنامه بهبودی فراموش شود ،[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *