کلاهبرداری در پرونده ایو روشه ، محکوم به 3 سال و نیم زندان الکسی ناوالنی

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

دادگاهی در مسکو ، الکسی ناوالنی را به دلیل نقض شرایط مجازات تعلیقی که به دلیل کلاهبرداری در پرونده ایو روچر برای وی تعیین شده بود ، به سه سال و نیم حبس محکوم کرد.

دادگاهی در منطقه سیمونوفسکی مسکو سه شنبه شب حکم تعلیقی علیه الکسی ناوالنی را در پرونده ایو روچر لغو و حکم تعویض وی در یک زندان 3.5 ساله را صادر کرد.

قاضی ناتالیا رپنیکووا این تصمیم را اعلام کرد: “دادگاه دادخواست ارائه شده توسط سازمان تعزیرات فدرال را پذیرفت.”

مجازات اعمال شده فوراً تأثیری نمی گذارد: طرفین ده روز برای تجدیدنظر خواهی دارند.

دفاعیات وبلاگ نویس مخالف روسی اعلام کرد قصد دارد به تصمیم دادگاه اعتراض کند. الکسی ناوالنی تا زمان رسیدگی به شکایت در بازداشت باقی خواهد ماند.

مدت زمانی که ناوالنی در حبس خانگی گذرانده است ، 10 ماه در حکم نهایی شامل خواهد شد ، به همین دلیل ناوالنی باید 2 سال و 8 ماه در زندان به سر برد.

در تاریخ 28 ژانویه ، دادگاه مسکو بازداشت 30 روزه الکسی ناوالنی ، وبلاگ نویس مخالف را که بلافاصله پس از بازگشت از آلمان در 17 ژانویه در فرودگاه بازداشت شد ، تأیید کرد. یک وبلاگ نویس مخالف روسی به دلیل نقض شرایط آزمایشی حکم اختلاس قبلی بازداشت شده است.

در آخر هفته گذشته ، طرفداران الکسی ناوالنی تظاهرات غیرمجاز در مسکو و چندین شهر روسیه برگزار کردند و خواستار آزادی وبلاگ نویس مخالف شدند.

پرونده حقوقی الکسی ناوالنی

الکسی ناوالنی دو حکم تعلیقی دریافت کرد. اولین مورد ، در مورد پرونده Kirovles ، تصور می کند که بیش از 16 میلیون روبل (حدود 150،000 یورو) اختلاس شده است. مورد دوم ، در مورد ایو روشه ، سوisa استفاده بیش از 30 میلیون روبل (حدود 300 هزار یورو).

قضات قبلاً سه بار (2015 ، 2016 و 2017) درخواست سازمان تعزیرات فدرال روسیه برای واقعی كردن مجازات تعلیقی ناوالنی را مورد بررسی قرار داده بودند و در هر سه مورد مخالف گفتند و دوره آزمایشی را تمدید كردند.

طبق سرویس تعزیرات فدرال ، ناوالنی نتوانست ماهانه بیش از 50 بار به پلیس قضایی مراجعه کند و مجازات های اداری متعددی دریافت کرد.

دادگاه حقوق بشر اروپا ادعاهایی را که ناوالنی فقط به دلیل فعالیتهای سیاسی خود تحت تعقیب قرار گرفته است رد کرد: استراسبورگ در پرونده ایو روچر (که ناوالنی به نقض حکم تعلیقی که دریافت کرده متهم است) هیچ انگیزه سیاسی پیدا نکرد و خانه را تحریم کرد کمک هزینه بازداشت توسط مقامات روسی پرداخت می شود

در دسامبر سال 2020 ، کمیته تحقیقات فدراسیون روسیه آغاز یک پرونده جنایی جدید علیه ناوالنی را به جرم کلاهبرداری اعلام کرد. به گفته محققان ، از 588 میلیون روبل (بیش از 6 میلیون یورو) جمع شده در قالب کمک های مالی برای پروژه های خود ، ناوالنی بیش از 356 میلیون روبل (حدود 4 میلیون یورو) برای اهداف شخصی هزینه خواهد کرد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *