کاوالزه سالگرد کشتار چرمیس ، بیست قربانی کشته شده توسط یک جنگنده آمریکایی را به یاد می آورد

[ad_1]

ایتالیا

URL کوتاه

به یاد 20 کشته در 3 فوریه 1998 توسط یک جنگنده نظامی آمریکایی در پرواز که کابل را روی تله کابین قطع کرد ، در Cavalese جشن برگزار شد. بزهکاران بدون دادگاه ، قربانیان – بدون عدالت رها شدند.

شهرداری کاوالزه ، در استان ترنتو ، امروز 23 سال از سقوط بالابر تله کابین Cermis می گذرد. یک قتل عام تقریباً فراموش شده ، هیچ محاکمه ، هیچ گناهی با بیست قربانی بدون عدالت باقی مانده است. مقامات محلی و مقامات ارشد نظامی و غیرنظامی در این جشن شرکت کردند.

سرجیو فیناتو ، شهردار کاوالزه به یاد می آورد: “امروز ما هنوز یک درد عمیق احساس می کنیم. فاجعه به دلیل خطای انسانی است. بنابراین ، این جشن لحظه درک ارزش برتر زندگی است.”

با این حال ، آنچه باعث این قتل عام شد ، یک خطای ساده انسانی نبود. شرایط تعیین کننده فاجعه هرگز روشن نشده است ، زیرا عدالت ایتالیا نمی تواند روند تعیین مسئولیت مرگ بیست غیرنظامی را انجام دهد.

آنچه مسلم است این است که پروتکل های پرواز نقض شده اند زیرا هواپیما با سرعت بسیار بالایی در ارتفاع کمتری از حد مجاز حرکت می کرده است.

شرایط ذبح

در 3 فوریه 1998 ، یک هواپیمای ارتش ایالات متحده برای آموزش در ارتفاع پایین از پایگاه آویانو بلند شد. این سالها درگیری در یوگسلاوی سابق بود و ناتو در حال آماده سازی برای مداخله در صربستان بود.

برای تمرینات هوایی ، حداقل ارتفاع پرواز 610 متر از سطح زمین با حداکثر سرعت 830 کیلومتر در ساعت تعیین شد.

عصر امروز ، کاپیتان اشبی ، در آخرین پرواز خود به ایتالیا قبل از بازگشت به ایالات متحده ، در ارتفاع کمتر از 150 متر پرواز می کرد. در تلاش برای قرار گرفتن در زیر بالابر گوندولا ، آن را قطع می کند. برای 19 گردشگر سرنشین و راننده گریزی وجود ندارد: کابین به زمین می خورد. هیچ بازمانده ای وجود ندارد.

قربانیان

کوچکترین قربانی تنها 14 سال دارد و یک شهروند لهستان است. مسافران بیشتر گردشگران خارجی از آلمان ، هلند ، بلژیک ، اتریش و لهستان هستند.

دولت ایتالیا غرامت به خانواده های مربوطه آنها پرداخت خواهد کرد. تنها در این صورت است كه كنگره آمریكا موافقت می كند 75 درصد مبالغ پرداختی را به ایتالیا جبران كند.

فرآیند

دادگاه در ایالات متحده چهار سرباز دخیل در حادثه اتهام قتل عام را تبرئه کرد. ضبط پرواز توسط کمک خلبان جوزف شوایزر.

در دادگاه ، ریچارد اشبی توضیح داد که او نوارها را از بین برد زیرا نمی خواست مطبوعات به دست فیلم هایی بروند که “لبخند او با خون” را نشان می دهد. شرایط پرواز هرگز روشن نشده و دلیل عدم رعایت پروتکل ها توسط خلبانان.

قرار بود این یک مسابقه باشد ، حرکتی از روحیه دانشجویی که به طرز غم انگیزی به پایان رسید. عدالت ایالات متحده روشن نکرد ، متهمان در مرگ 20 نفر بی گناه شناخته شدند و تبرئه شدند. فقط اشبی مجبور شد به جرم از بین بردن نوار ویدیویی که در اختیار داشتند ، یک دوره محکومیت را سپری کند. وی چهار ماه دیگر از زندان آزاد می شود.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *