چین مانند سایر اقتصادهای دنیا انتظارات را پشت سر گذاشت و در سال 2020 رشد 2.3 درصدی را تجربه کرد.

[ad_1]

بر اساس داده های رسمی منتشر شده امروز ، پکن از انقباض اقتصادی که سایر اقتصادهای بزرگ جهان به دلیل ویروس کرونا دیده است ، جلوگیری می کند.

داده ها معکوس سریع دومین اقتصاد بزرگ جهان از زمان انقباض در اوایل سال 2020 را نشان می دهد ، اولین مورد در بیش از 40 سال گذشته که ناشی از محاصره اعمال شده توسط مقامات برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بود.

بهبودی ناشی از تولید صنعتی بود که از حمایت دولت بهره مند شد و در سه ماهه چهارم به 7.3 درصد رسید ، در حالی که در سه ماهه قبل 5.8 درصد بود.

فروش خرده فروشی رو به کاهش است

با این حال ، مصرف کنندگان چینی تمایلی به صرف هزینه ندارند: فروش خرده فروشی 3.9 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافت ، اگرچه در سه ماهه چهارم 4.6 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. فروش آنلاین کالاهای مصرفی در سال 2020 به طور سالانه 14.8 افزایش یافته است.

برای اولین بار ، تولید ناخالص داخلی بیش از 100000 میلیارد یوان است

موسسه ملی آمار همچنین تأکید کرد که در سال 2020 ، تولید داخلی چین برای اولین بار از 100000 میلیارد یوان (15400 میلیارد دلار) فراتر خواهد رفت.

نینگ جیچه ، مدیر انستیتوی ملی آمار گفت: “نتایج بهتر از آنچه انتظار داشتیم است.” با این حال ، وی افزود ، “عدم اطمینان بسیاری در تغییر پویایی همه گیری ، و همچنین در محیط خارجی وجود دارد.”

در هفته های اخیر ، چین موارد جدیدی از Covid-19 را در استان هبی در شمال کشور به ثبت رسانده است ، جایی که بیش از 22 میلیون نفر زندانی هستند.

“هیچ کس چین را دوست ندارد”

“بهبود اقتصادی تاریخی چین ، چراغی برای امید به جهان”: این عنوان است اظهار نظر منتشر شده توسط آژانس خبری چین شین هوا.

در ادامه آمده است: “چین کاری انجام داده است که هیچ اقتصاد بزرگ دیگری در سال 2020 انجام نداده است.”[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *