چین سریعترین قطار جهان را ارائه می دهد – ویدئو

[ad_1]

چین نمونه اولیه قطار Maglev (شناور مغناطیسی) جدید را معرفی کرده است که توانایی سرعت تا 620 کیلومتر در ساعت را دارد.

محققان دانشگاه جنوب غربی جیاوتونگ کار خود را در پیست آزمایشی 165 متری واقع در شهر چنگدو در جنوب غربی چین ارائه دادند. به گفته رسانه های محلی ، حداکثر سرعت قطار در بین وسایل نقلیه زمینی سریعترین است و به سرعت برخی هواپیماها نزدیک است. با این حال ، توسعه دهندگان در تلاشند تا آن را به 800 کیلومتر در ساعت برسانند.

چین در حال حاضر دارای سریعترین سرویس تجارت مغناطیسی در جهان ، شانگهای تران تراپید است که با حداکثر سرعت 430 کیلومتر در ساعت کار می کند و در سال 2002 افتتاح شد. قطار جدید Maglev بخشی از یک طرح بلند پروازانه برای پکن برای ایجاد حتی بیشتر است ارتباط سریع بین شهرهای چین.

توسعه دهندگان می گویند پروژه جدید مبتنی بر فناوری ابررسانا خواهد بود. ابررسانایی هنگامی اتفاق می افتد که مقاومت الکتریکی هنگام خنک شدن تا دمای بسیار پایین به صفر نزدیک شود. متخصصان توضیح می دهند که حالت ابررسانا کلید نگهداری سریعتر و کارآمدتر وسایل نقلیه Maglev خواهد بود.

این پروژه چینی رقیبی جدی برای ایجاد خط شناور مغناطیسی در ژاپن بین توکیو و ناگویا در سال 2027 خواهد بود. با این حال ، محققان در چنگدو می گویند که فناوری آن بسیار ارزان تر خواهد بود زیرا از هلیوم به عنوان خود استفاده نمی کند. . همتای ژاپنی برای رسیدن به دمای پایین مورد نیاز برای ایجاد یک حالت ابررسانا.

دنگ زیگانگ ، محقق آزمایشگاه اصلی کشش در دانشگاه جنوب غربی ژائوتونگ ، توضیح می دهد: “هلیوم مایع بسیار گران است. در اینجا ما با رسانش نیتروژن مایع در دمای کمی بالاتر ، ابررسانایی به دست می آوریم و این باعث کاهش هزینه ها تا 50 می شود. به نقل از The South China Morning Post.

علاوه بر این ، نمونه اولیه چینی از فیبر کربن استفاده می کند و وزن آن تقریباً نیمی از قطارهای سریع السیر کلاسیک است.

در همین حال ، برآورد هزینه ساخت خط جدید جذب مغناطیسی از 38.65 میلیون دلار تا 46.41 میلیون دلار در هر کیلومتر در مقایسه با 31 میلیون دلار در هر کیلومتر برای مسیرهای قطار سریع السیر ، متغیر است. طبق گفته وو زیلی ، مهندس مسئول پروژه ، سرعت.

محققان اذعان می کنند که هنوز مواردی وجود دارد که باید قبل از آنکه فناوری جدید از نظر اقتصادی قابل استفاده باشد ، باید به آنها پرداخته شود ، خاطرنشان می کنند که این روند ممکن است حدود شش سال طول بکشد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *