پوتین و بایدن درباره ثبات استراتژیک و کنترل تسلیحات – پسکوف گفتگو خواهند کرد

[ad_1]

ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً روی پیوند ارسال شده در پیام ارسال شده کلیک کنید

دو کشور هنوز در مورد مکان و روزی که اجلاس سران کشورهای مختلف برگزار می شود توافق نکرده اند.

ثبات استراتژیک و کنترل تسلیحات برای همه کشورها مهم است ، بنابراین موضوعات در دستور کار دیدار ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و جو بایدن ، همتای آمریکایی قرار خواهد گرفت.

این را امروز دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین بیان کرد.

وی ادامه داد: “ثبات و کنترل تسلیحات قطعاً بر تمام کشورهای جهان تأثیر خواهد گذاشت ، بنابراین مطمئناً ثبات و کنترل تسلیحات در دستور کار قرار خواهد گرفت. اما ما منتظر انتشار بیانیه ای در مورد این موضوع به زودی هستیم و تنها در این صورت است که در مورد دستور کار احتمالی بحث خواهیم کرد. “، سخنان سخنران بود.

در ماه فوریه ، روسیه و ایالات متحده توافق کردند که قرارداد جدید START را برای پنج سال دیگر و بدون مذاکره مجدد در مورد هر یک از مفاد آن تمدید کنند. این پیمان که در 5 فوریه 2026 منقضی می شود ، تنها توافق نامه کنترل تسلیحات است که هنوز بین دو کشور در حال اجرا است.

در 13 آوریل ، بایدن ، رئیس جمهور آمریكا طی یك گفتگوی تلفنی پیشنهاد ملاقات با همتای روسی خود را داد. پس از اعلام این خبر ، تعدادی از کشورها گفتند که آماده میزبانی چنین رویدادی هستند. هنوز توافق نشده است که در آن مکان جلسه برگزار شود.
وزیر خارجه ایالات متحده آنتونی بلینکن - اسپوتنیک ایتالیا ، 1920 ، 18.05.2021

وزارت امور خارجه ایالات متحده امیدوار است نشست پوتین و بایدن “در هفته های آینده”
پیش از این ، سرگئی ریابکوف ، معاون وزیر خارجه روسیه گفته بود که توافق نهایی در مورد دیدار روسای جمهور روسیه و ایالات متحده وجود ندارد ، اما در صورت دستیابی ، اجلاس می تواند در یکی از “پایتخت های دیپلماتیک اروپا” برگزار شود.

آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه به نوبه خود گفت كه ایالات متحده انتظار دارد كه روسای جمهور دو كشور در هفته های آینده ملاقات كنند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *