پوتین (به جای کونته) در داووس: “بازگشت به یک برنامه مثبت با اتحادیه اروپا”

[ad_1]

دوره 2021 مجمع جهانی اقتصاد در داووس برای اولین بار به صورت آنلاین برگزار می شود و به وضوح به همه گیری و بحران اقتصادی که جهان را فرا گرفته اختصاص دارد. نخست وزیر غایب کنته به طور شگفت انگیزی توسط رئیس جمهور روسیه جایگزین پوتین شد ، که هشدار می دهد یک برنامه مثبت با اتحادیه اروپا باشد.

پس از 12 سال غیبت ، ولادیمیر پوتین در حال بازگشت به داووس است و به موضوعات مختلفی از تمدید پیمان پرتاب جدید که کلاهک های هسته ای مستقر در مسکو و واشنگتن را تا غول های دیجیتال محدود می کند ، برخلاف کشورها ، پرداخت. پوتین در سخنرانی خود تأکید کرد که روسیه و اتحادیه اروپا شرکای طبیعی هستند و ما باید “از شر هراس های گذشته خلاص شویم”.

اسپوتنیک ایتالیا به مصاحبه ای با موضوع وینچنزو سوفو ، نماینده پارلمان اروپا از لیگ پرداخت.

– از حضور نخست وزیر کونته در گردهمایی داووس صرف نظر شد ، اما سرانجام ولادیمیر پوتین ، که در مجمع 2009 حضور نداشت ، جایگزین وی شد. وینچنزو سوفو ، این داستان که ایتالیا و روسیه را به هم متصل می کند یک تعجب عجیب است ، نه؟

– عجیب است که برای دعوت از پوتین و روسیه ، یکی از مهمترین کشورهای جهان ، نخست وزیر ما باید خلع شود. قطعاً خبر مثبتی است که روسیه در جلسات بین المللی نیز شرکت می کند. طبیعی است که در صحنه بین المللی باید با بازیکنان اصلی صحبت کنیم.

– پوتین در سخنرانی خود گفت که “اتحادیه اروپا شریک تجاری ما است. ما باید از نظر اقتصادی به روندهای مثبت برگردیم. اتحادیه اروپا و روسیه شرکای طبیعی هستند. ما باید به گفتگوی خود به شیوه ای جدید نزدیک شویم ، یعنی. خلاص شدن از شر هراسهای گذشته ما آماده هستیم ، اما این نمی تواند یک رویکرد یک طرفه باشد. ” نظر شما در مورد این اعلامیه ، به ویژه با هدف توقف پروژه Nord Stream 2؟

– به نظر من روابط اقتصادی موجود بین روسیه و اتحادیه اروپا غیرقابل بحث است ، این یک واقعیت است. همانطور که روابط تاریخی و فرهنگی اروپا و روسیه یک واقعیت است. روشن است که باید گفتگو و کانالهای همکاری وجود داشته باشد ، همانگونه که اروپا با ایالات متحده و خود چین این کار را می کند. روسیه از نظر انرژی برای اروپا بسیار مهم است. من معتقدم که اروپا نباید تسلیم شود ، اما در واقع باید نقش خود را به عنوان پلی بین شرق و غرب ، در این مورد روسیه و ایالات متحده ، دوباره کشف کند. این نقشی است که نباید از دست بدهیم. اگر اروپا قرار است در آینده در پویایی بین المللی باقی بماند ، باید این نقش واسطه را بازی کند. مهم است که این نکته را بخاطر داشته باشید ، به ویژه در زمانی که تنش ها در مورد انتخابات بایدن افزایش یافته است.

– آلمان با انتقاد همه در اروپا و بیشتر و بیشتر دنبال آن ، آلمان خود را در برابر واکسن روسی باز کرده است. واکسن Sputnik V که توسط کشورهای اروپایی نیز استفاده می شود ، می تواند نشانه خوبی از همکاری در این دوره دشوار باشد ، فکر نمی کنید؟

– ما باید با این آگاهی شروع کنیم که کوید همه توازن های ژئوپلیتیک و موارد دیگر را بر هم زده است. این امر همه کشورها را مجبور به نشستن کرده و سعی می کنند در مورد مدلی که ما اتخاذ کرده ایم تجدید نظر کنند: جهانی شدن به دلیل کوید وارد بحران شده است.

با توجه به واکسن ، علاوه بر تمایل پیشینی برای همکاری با روسیه ، یک نیاز عملی نیز وجود دارد. من در اینجا در پارلمان اروپا در کمیته بهداشت عمومی هستم و بحثهای پارلمان در سپتامبر را بخاطر می آورم که بسیاری از نمایندگان مجلس علی رغم واکسن روسی وتو کردند. درست است که ما در آن زمان اطلاعاتی در مورد کارایی و کیفیت واکسن Sputnik نداشتیم ، اما همچنین همه واکسن های Pfizer ، Moderna و AstraZeneca را نیز نداشتیم. از دیدگاه من ، در زمانی که ما در حال یافتن همه این مشکلات در زمینه تأمین واکسن هایی هستیم که به اروپا رسیده اند ، ناوگان واکسن را به حداکثر می رسانیم و به واکسن روسی باز می شویم ، اگر این معیارهای مربوط به اثر بخشی و کیفیت را داشته باشد ، ژست ذهن خوب است.

– در پایان ، می خواهید در مورد اهمیت همکاری بین المللی امروز چه بگویید؟

– مأموریت اروپا داشتن استقلال و استقلال استراتژیک خاص خود است. بدیهی است که اتحادیه اروپا خود با حمایت آمریکایی متولد شده است ، هیچ کس روابط با ایالات متحده را زیر سوال نمی برد. با این وجود ، این استقلال در حوزه های اقتصادی ، انرژی و تجاری در حال تنوع است. همکاری با همسایگان ، روسیه و با همه بازیگران اصلی در صحنه بین المللی ضروری است. همانطور که ما با کشورهای حاشیه خلیج فارس و ترکیه گفتگو داریم که همیشه ما را سیاه نمایی می کند ، من نمی فهمم که چرا این کار با روسیه انجام نمی شود. من به عنوان یک اروپایی ، گفتگو بین اروپا و روسیه را ترجیح می دهم ، به جای اینکه مسکو را در آغوش چین بیندازم و از این نوع درگیری ایجاد کنم.

نظرات و نظرات بیان شده در این مقاله لزوماً منعکس کننده نظرات اسپوتنیک نیست.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *