پمپئو و منوچین مراجعه به بیست و پنجمین متمم علیه ترامپ را مورد توجه قرار داده اند

[ad_1]

سیاست

URL کوتاه

به دنبال هرج و مرج در واشنگتن در روز چهارشنبه هنگامی که حامیان رئیس جمهور ترامپ هنگام صدور گواهینامه نتایج انتخابات سال 2020 به کاپیتول حمله کردند ، اعضای کنگره ایالات متحده خواستار برکناری ترامپ از طریق روش کار شدند. در متمم 25.

وزیر خارجه آمریکا و مایك پمپئو و استفان منوچین وزیر خزانه داری در مورد فراخوان بیست و پنجمین اصلاحیه قانون اساسی آمریكا برای بركناری رئیس جمهور دونالد ترامپ از كار خود پس از قیام بحث كردند ، اما آنها بعداً آن را كنار زدند. پاسخ، او گزارش می دهد CNBC روز پنجشنبه با استناد به منابع.

گفته می شود پمپئو و منوچین در بخش 25 خود در مورد متمم 25 ، مذاکرات غیر رسمی را در وزارتخانه های خود انجام داده اند که تشکیل آن روند عزل ترامپ را آغاز می کند.

گزارش شده است که اعضای دولت ترامپ به این نتیجه رسیده اند که تکمیل روند برکناری بسیار طولانی خواهد بود ، زیرا سرانجام ترامپ در 20 ژانویه کناره گیری خواهد کرد.

این کانال با استناد به یک مقام ارشد سابق دولت که از اوضاع آگاه بود ، گفت: “طرح اصلی اکنون به اتمام رسیده است.” “محاکمه ای برای این رئیس جمهور برگزار خواهد شد ، اما لازم نیست در 13 روز آینده این اتفاق بیفتد.”

منبع دوم نقل می کند در حالی که پمپئو توانست آب ها را آزمایش کند ، اگرچه او آماده نبود که به تنهایی اقدام کند.

CNBC به نقل از این منبع گفت: “اولین سوگند منشی در وست پوینت بود و آن سوگند در قانون اساسی بود.”

در این گزارش با استناد به سایر مدیران ترامپ که منکر این هستند که قبلاً چنین بحثی صورت گرفته است ، در آن زمان هیچ اقدام رسمی برای ارجاع به این اصلاحیه انجام نشده است.

چندین قانونگذار آمریکایی ، تلاش ها را برای برکناری دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، از قیام روز چهارشنبه در نظر گرفته اند.

مطالبات استیضاح و حمله به پایتخت

پیش از این ، نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان و رهبر اقلیت دموکراتیک سنا ، چاک شومر ، و بسیاری دیگر ، خواستار برکناری ترامپ از طریق اصلاحیه 25 شدند و در صورت عدم موفقیت ، گفتند که رویه ها باید رئیس جمهور را استیضاح کنند. ترامپ. اشاره به متمم بیست و پنجم مستلزم دخالت معاون رئیس جمهور و اکثر اعضای دولت است.

روز چهارشنبه ، هواداران رئیس جمهور کمی پس از تجمع به کاپیتول ایالات متحده حمله کردند ، جایی که وی سخنرانی کرد و ادعا کرد که انتخاب وی به سرقت رفته است و گفته می شود مردم برای راهپیمایی به سمت پایتخت دعوت شده اند. حداقل چهار نفر در این شورش کشته شدند ، از جمله یک جانباز که توسط یک افسر پلیس در کاپیتول به ضرب گلوله کشته شد. به دلیل این قیام ، پایتخت خسارات زیادی دید.

ترامپ بارها و بارها از معترضین خواسته است که صلح حفظ کنند و به نظم احترام بگذارند و از آنها خواسته است به خانه خود برگردند.

ناآرامی ها موافقت کنگره برای پیروزی جو بایدن را که روز پنجشنبه تأیید شد ، مجبور به تعویق انداخت. کنگره سرانجام با رد اعتراض به نتایج در آریزونا و پنسیلوانیا ، آن را در جلسه آخر شب تصویب کرد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *