پزشک مکزیکی پس از واکسن Pfizer فلج می شود ، خانواده خواهان آزمایشات بیشتر واکسن هستند

[ad_1]

https://cdnit1.img.sputniknews.com/img/07e4/07/18/9346532_0:20:1846:1059_1200x675_80_0_0_09665a64fa1b8c94710d0f2322a1cb01.jpg

اسپوتنیک ایتالیا

https://cdnit2.img.sputniknews.com/i/logo.png

https://it.sputniknews.com/scienza-e-tech/202101059973796-medico-mexico-resta-paralizzato-after-vaccino-pfizer-famiglia-chiede-fur-studi-sui-vaccini/

کارلوس فلسطینو ، داماد پزشک مکزیکی کارلا سیسیلیا پرز ، که ساعاتی پس از دریافت واکسن Pfizer / BioNTech COVID-19 فلج شده بود ، به اسپوتنیک گفت که این واکسن باید تحت آزمایشات اضافی قرار گیرد تا مشخص شود آیا این امر باعث چنین جدی شده است یا خیر. اثرات جانبی.

وزارت بهداشت مکزیک اعلام کرد که تحقیقات در مورد این حادثه را آغاز کرده و گفته است که پرز مبتلا به آنسفالومیلیت (التهاب مغز و نخاع) تشخیص داده شده است. قبل از تلقیح ، پرز یک واکنش آلرژیک به آنتی بیوتیک هایی به نام تری متوپریم و سولفامتوکسازول تجربه کرد ، که می تواند باعث چنین عوارض جانبی جدی شود.

فلسطینو گفت: “ما اصراری نداریم كه این واكسن ایجاد شده باشد. با این حال ، لازم است كه روشن شود كه آیا ارتباطی با واكسن وجود دارد. ما ادعا نمی كنیم كه علت آن است. برای تأیید این موضوع ، باید تحقیقات انجام شود.”

داماد پرز گفت بستگان دکتر تصمیم گرفته اند توجه رسانه ها را به این حادثه جلب کنند تا مردم را از واکسیناسیون منصرف نکنند ، بلکه اطمینان حاصل کنند که پرز بهبود می یابد و پرونده برای جلوگیری از موارد جدید در حال بررسی است. مشابه.

وی گفت: “هدف اصلی مراقبت از سلامتی عروس من است ، تا مطمئن شوم كه او هیچ عارضه ای ندارد. از آنجا كه این مورد جدید است ، هیچ كسی قادر به تعیین ماهیت آن نیست. به همین دلیل انتشار اطلاعات ضروری است.” فلسطینو افزود كه نزدیكان پرز از جنبش مومی حمایت نمی كنند و “هیچ علاقه سیاسی و اقتصادی” در تبلیغ این پرونده ندارند.

در تاریخ 30 دسامبر ، پرز چند ساعت پس از دریافت دوز واکسن COVID-19 که توسط Pfizer-BioNTech تهیه شده بود ، فلج شد.

در اوایل همان ماه ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده چهار مورد از فلج جزئی صورت را در افراد واکسینه شده با واکسن Pfizer گزارش دادند.

پیش از این گزارش شده بود که یک پرستار پس از واکسیناسیون با واکسن ویروس کرونا درگذشت.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *