پروتئین حشرات: آینده بخش کشاورزی؟

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

یک شرکت آمریکایی و فرانسوی در نظر دارد بزرگترین کارخانه استخراج پروتئین حشرات در جهان را در سال 2021 ایجاد کند. کارشناسان می گویند این طرح می تواند روزی نقشی اساسی در بخش کشاورزی جهانی داشته باشد.

شرکت چند ملیتی غذایی آمریکایی آرچر دانیلز میدلند مستقر در شیکاگو و استارتاپ فرانسوی InnovaFeed تصمیم به تولید و جمع آوری میلیاردها لارو حشره غیرمعمول به نام مگس جنگ سیاه (Hermetia illucens) دارند. به گفته کارشناسان ، آنها مقدار زیادی مواد آلی را مصرف می کنند و آن را به پروتئین های غنی از مواد مغذی تبدیل می کنند ، سپس می توانند به عنوان خوراک دام فروخته شوند.

این کارخانه ، که این دو شرکت قصد ساخت آن را در مرکز ایلینوی دارند ، گام مهمی در جایگزینی خوراک های معمولی دام مانند ذرت ، دانه های سویا یا آرد ماهی است.

در صورت افزایش کافی ، صنعت پروتئین حشرات به میزان قابل توجهی از اثر کربن و استفاده فشرده از زمین و آب مورد نیاز برای پرورش غذاهای سنتی کمک می کند.

هدف این شرکت ها تولید حداکثر 60،000 تن پروتئین خوراک دام در سال و همچنین 20،000 تن روغن مرغ و خوک و 400،000 تن کود است.

آنها تقریباً همه چیز را می خورند

به گفته متخصصان ، لارو مگس سیاه تقریباً همه چیز را می خورد ، از جمله ضایعات غذایی غیر قابل تجزیه. بنابراین حتی در آینده اگر از تسهیلات تجاری کوهی از قراضه های غذایی استفاده کنند که در غیر این صورت به محل دفن زباله ها ارسال می شدند ، می توانستند کارهای بیشتری برای محیط زیست انجام دهند.

به گفته کارشناسان ، بزرگترین مانع برای گسترش بیشتر تولید پروتئین های مشتق شده از حشرات ، هزینه ها است. پروتئین حشرات حتی از غذای حیوانات مانند کنجاله ماهی گران ترند.

پنج سال دیگر طول خواهد کشید تا پروتئین های حشرات در مقایسه با منابع سنتی تغذیه حیوانات مقرون به صرفه شوند آنها اشاره می کنند کارشناسان نقل شده توسط فوربس.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *