پرستار پس از واکسن Covid ، کالبد شکافی: “بدون ارتباط مستقیم”

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

وزارت دادگستری پرتغال نتایج کالبد شکافی روی بدن پرستاری را که دو روز پس از دریافت سرم Pfizer فوت کرد منتشر کرد: “هیچ ارتباطی بین مرگ و واکسن وجود ندارد.”

“ما بدون هیچ اشاره ای به علت مرگ ، که تحت پوشش راز عدالت است ، اطلاع می دهیم که اطلاعات اولیه به دست آمده در نتیجه کالبد شکافی روز سه شنبه نشان دهنده ارتباطی بین مرگ و واکسن نیست.”

این را وزارت دادگستری پرتغال در مورد مرگ سونیا آزوددو ، پرستاری از مایا ، شهری در شمال پرتغال ، اظهار داشت که در همان سال اول ، دو روز پس از دریافت واکسن Pfizer ، ناگهان درگذشت.

بنابراین ، دولت بدون مشخص کردن علت مرگ ، احتمال “ارتباط مستقیم” بین تجویز سرم ضد Covid و مرگ این زن را رد کرد. این خبر دادن است روزنامه پرتغالی کره به شیدایی.

این زن که بیش از ده سال در بخش اطفال موسسه سرطان پرتغال در پوتو کار می کرد ، با والدین و دو فرزندش زندگی می کرد.

در تاریخ 30 دسامبر ، وی به همراه 538 کارمند دیگر در همان بیمارستان واکسینه شد.

عصر روز سی و یکم ، او در خانه پدر و مادرش ناهار خورد و سپس به شریک زندگی خود در تروفی پیوست. صبح روز بعد ، حوالی ساعت 11 ، او بی جان پیدا شد.

اعضای خانواده گفتند که پس از واکسیناسیون ، زن هیچ عارضه جانبی دیگری جز اندکی ناراحتی در تزریق ندارد.

پدر این زن ، ابلیو آزوئدو ، به همان روزنامه پرتغالی گفت: “دخترم هیچ مشكل سلامتی نداشت” خواستار “پاسخ” به مرگ كارگر بهداشت 41 ساله شد.

دیروز به نقل از کوریو دا مانها ، مدیر کل بهداشت پرتغال ، گراکا فریتاس گفت که “واکسیناسیون و مرگ یک پرستار” می تواند دو قسمت “به موقع بهم پیوسته” باشد. اما ساعاتی پس از کالبد شکافی ، سرانجام ارتباط بین این دو واقعه منتفی شد.

مراسم تشییع جنازه این زن اتفاق افتاد مطابق اقدامات مقابله با عفونت ، در نمازخانه Sao Pedro de Avioso ، در مایا ، در حضور تعداد کمی از مردم ،[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *