پانداهای غول پیکر بوسه ها را در یک ذخیره گاه طبیعی چین فیلمبرداری کردند

[ad_1]

ویروسی

URL کوتاه

فصل جفت گیری پاندا وحشی بین مارس و مه است ، اما مراسم بوسیدن قبلاً هرگز دیده نشده است. اکنون فیلم هایی از یک ذخیره گاه طبیعی در شمال غربی چین به دست آمده است.

دو پاندای غول پیکر در حالی که در اعماق جنگل ذخیره گاه طبیعت ملی Baishujiang در استان گانسو چین بوسیده اند ، توسط دوربین گرفتار شدند.

متخصصان حفاظت از محیط زیست از دوربین های مادون قرمز استفاده کرده اند تا تصاویر خیره کننده ای از بوسه های پانداهای وحشی در “جلسه” نیمه شب بگیرند.

این فیلم سه ثانیه ای که در ماه مه سال گذشته فیلمبرداری شد ، نشان می دهد که پانداها قبل از اینکه شخصی نزدیک شود و شریک زندگی خود را ببوسد ، به چشمان یکدیگر نگاه می کنند.

He Leaven ، مدیر ذخیره غول پیکر پاندا گفت: “تشخیص جنسیت آنها از عکس های معمولی کار سختی است ، اما ما معتقدیم که این یک زن و شوهر است زیرا پانداها معمولاً موجوداتی منزوی هستند.”

او گفت که هر دو پاندای بزرگسال بودند ، بنابراین این بوسه مادرانه با کوچولو نبود.

وی به شین هوا گفت: “در سال های اخیر ، با پیشرفت مداوم در زمینه حفاظت ، محیط زیست محیطی این ذخیرهگاه بهبود یافته و از پانداهای غول پیکر به طور فزاینده ای در طبیعت عکس گرفته می شود.”

چهارمین سرشماری ملی پانداهای غول پیکر در سال 2015 نشان داد که استان گانسو دارای 132 پاندای غول پیکر وحشی است که 110 مورد از آنها در ذخیره گاه Baishuijiang زندگی می کنند.

این ذخیرهگاه دارای 200 دوربین مادون قرمز در مکان های دوردست نصب شده است تا رفتار حیات وحش را بدون دخالت انسان ثبت کند.

در اکتبر 2019 ، آنها یک سیستم پویا برای نظارت بر داده های فضایی ایجاد کردند و کارمندان اکنون می توانند تصاویر حیوانات ذخیره شده را در زمان واقعی مشاهده کنند ، که همچنین شامل میمون ها و بینی های طلایی است.

در سال 2017 ، پس از به خطر افتادن این گونه خاص خرس ، چین یک پارک ملی غول پیکر پاندای غول پیکر تاسیس کرد که بخشهایی از استانهای سیچوان ، شانشی و گانسو را پوشش می دهد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *