ویروسی با میزان مرگ و میر تا 75٪ می تواند باعث بروز همه گیری بعدی شود

[ad_1]

هشدار می دهد که یک گزارش دو ساله که توسط بنیاد دسترسی به داروها منتشر شده ، بزرگترین شرکت های دارویی برای یک بیماری همه گیر دیگر آمادگی کافی ندارند. ویروس Nipah میزان مرگ و میر تا 75٪ دارد.

تا به امروز ، بیش از دو میلیون نفر در اثر COVID-19 جان خود را از دست داده اند. همه گیری کنونی زندگی صدها میلیون انسان را از ابتدای سال 2020 مختل و نابود کرده است.

اگر SARS-CoV-2 شدیدتر و کشنده تر و کنترل نشده باشد ، بحران بهداشتی در سال گذشته می توانست باعث 40 میلیون مرگ شود. این را مقامات سازمان بهداشت جهانی در گزارش اخیر خود به نقل از گاردین بیان کردند.

در حال حاضر ، ویروس های بسیار خطرناک تری وجود دارند و یکی از آنها ویروس است. شیوع احتمالی دیگر ، همچنین در چین ، می تواند باعث بروز همه گیری بعدی شود. جیاسری کی آیر ، مدیر اجرایی بنیاد دسترسی به داروها گفت: “این مسئله باعث نگرانی شدید شده و می تواند در هر زمان گسترش یابد.”

وی افزود: “همه گیری بعدی ممکن است به دلیل عفونت مقاوم به دارو باشد.”

Nipah می تواند باعث مشکلات شدید تنفسی و انسفالیت شود و میزان مرگ و میر آن بسته به محل شیوع از 40 تا 75 درصد متغیر است. میزبانان طبیعی خفاش های میوه ای هستند.

اولین بار در سال 1999 در نیپا ، شهری در مالزی ظاهر شد. در آن زمان ، او از خفاش های میوه ای به خوک تبدیل شد و سرانجام انسان را آلوده کرد. احتمالاً شیوع بعدی آن در بنگلادش و هند مربوط به مصرف آب خرما است.

این یکی از 10 بیماری عفونی از 16 بیماری است که تاکنون توسط WHO به عنوان بزرگترین خطر برای سلامت عمومی شناخته شده است. این بنیاد توضیح می دهد که Nipah در این گروه قرار دارد زیرا تاکنون هیچ پروژه ای برای تولید واکسن علیه ویروس راه اندازی نشده است.

بنیاد دسترسی به داروها یک سازمان غیرانتفاعی است که توسط دولت های انگلستان و هلند و بنیاد بیل و ملیندا گیتس تاسیس شده است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *