ویدئو: ترامپ پس از حمله معترضین به کنگره ، به بایدن پیروز شد

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

ترامپ دو ماه است که برای تأمین آنچه رئیس جمهور “نتایج قانونی” انتخابات 2020 نامیده است می جنگد و اصرار دارد که پیروزی وی با تقلب گسترده در انتخابات توسط دموکرات ها “دزدیده شود”.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا ، اواخر روز پنجشنبه در یك سخنرانی تصویری خشونت هایی را كه روز گذشته در كپیتول آمریكا رخ داد ، محكوم كرد و اذعان كرد كه “دولت جدید روی كار خواهد آمد” از 20 ژانویه 2020

سخنرانی ترامپ اولین سخنرانی بود از زمانی که توییتر حساب وی را بر اساس آنچه این پلتفرم اجتماعی نقض قوانین خود می داند ، به مدت 12 ساعت مسدود کرد. این اظهارات کمتر از دو ساعت پس از آن برگزار شد که سخنگوی کاخ سفید ، کیلی مک اننی ، یک کنفرانس خبری برگزار کرد و اولین محکومیت رسمی کاخ سفید در برابر شورش های خشونت آمیز را بیان کرد.

ترامپ در این ویدئو گفت: “من مانند همه آمریکایی ها از خشونت ، بی قانونی و هرج و مرج خشمگین هستم.” معترضانی که به پایتخت نفوذ کردند مقرهای دموکراسی آمریکا را آلوده کردند. » وی افزود: “و برای کسانی که قانون را زیر پا نگذاشته اند ، شما هزینه پرداخت خواهید کرد” ، وی با اشاره به اینکه “ما باید در امور آمریکا پیش برویم” پرداخت خواهید کرد.

“اکنون کنگره نتایج را تأیید کرده است. دولت جدید از 20 ژانویه روی کار خواهد آمد. هدف من اکنون اطمینان از انتقال آرام و منظم قدرت است. “

ترامپ با یادآوری چالش های قانونی متعددی که در چندین ایالت آمریکا در تلاش برای به چالش کشیدن نتایج انتخابات آمریکا بود ، خاطرنشان کرد که “تنها هدف او اطمینان از یکپارچگی آرا است”. وی تأكید كرد كه مقاصد وی “دفاع از دموكراسی آمریكایی” است.

وی گفت: “ما باید پیوندهای مقدس عشق و وفاداری را که ما را به عنوان یک خانواده ملی متحد می کند احیا کنیم” ، و به “حامیان شگفت آور” خود افزود که “سفر باورنکردنی آنها تازه آغاز شده است.”

حمله به پایتخت

در تاریخ 6 ژانویه ، کنگره آمریکا ادعا کرد که جلسه مشترکی را برای تأیید پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار کرده است که توسط رای دهندگان در حوزه های انتخابیه در 14 دسامبر تأیید شد.

رئیس جمهور دونالد ترامپ گفته است که از به رسمیت شناختن پیروزی خودداری خواهد کرد و مایک پنس معاون رئیس جمهور را به مخالفت با صدور گواهینامه دعوت کرد. در اوایل جلسه ، پنس به عنوان رئیس مجلس سنا گفت که علی رغم درخواست ترامپ از این روش حمایت خواهد کرد.

رئیس جمهور با تلخی این تصمیم را تلخ کرد ، اما معترضان را به صلح و آرامش فراخواند. با این حال ، معترضین سرانجام دیوارهای پایتخت را مقیاس بندی کردند و به مرکز حمله کردند و موقتاً نمایندگانی را برای پوشش آنها فرستادند. گفته می شود در این برخورد یک نفر به ضرب گلوله کشته شده و سه نفر دیگر در اثر “فوریت های پزشکی جداگانه” جان خود را از دست داده اند. پس از این حادثه خشونت بار ، ده ها مورد دستگیری صورت گرفته است.

حداقل چهار نفر در هرج و مرج جان خود را از دست داده اند ، از جمله یک جانباز نیروی هوایی که توسط یک افسر پلیس در سالن کنگره کشته شده است.

ترامپ در حالی رشد می کند که تقاضای استیضاح در میان دموکرات ها افزایش می یابد

حوادث روز چهارشنبه به سرعت منجر به تلاش برای برکناری ترامپ از جمله خواستار اصلاحیه 25 ام شد که ترامپ را از قدرت برکنار می کند و مایک پنس معاون رئیس جمهور را برکنار می کند یا اقدامات استیضاح علیه رئیس جمهور آمریکا را آغاز می کند.

روز پنجشنبه ، جری نادلر ، قاضی مجلس نمایندگان ایالات متحده گفت كه اتهامات استیضاح رئیس جمهور ترامپ باید مستقیماً در اتاق مطرح شود.

ایده استیضاح قبلاً توسط رهبر سنا دموکرات چاک شومر و رئیس پارلمان نانسی پلوسی ابراز شده بود که گفتند “ما به عنوان یک کشور در مکانی بسیار دشوار دوست هستیم ، در حالی که دونالد ترامپ در کاخ سفید باقی مانده است.”

سومر روز پنجشنبه گفت: “اگر معاون رئیس جمهور و دولت از اقدام خودداری كنند ، كنگره باید برای استیضاح رئیس جمهور مجدداً ملاقات كند.”

مطابق با نیویورک تایمز د Business Insiderپنس با استفاده از متمم 25 برای برکناری رئیس جمهور ترامپ از سمت خود مخالف است.

قیام واشنگتن همچنین همتایان جمهوری خواه را بر آن داشت تا اهداف قبلی خود را برای حمایت از تلاش ترامپ برای لغو انتخابات 3 نوامبر برگردانند ، با كلی لوفلر ، سناتور آمریكایی ، گفت او “نمی تواند با وجدان خوبی با آن مخالفت كند.” صدور گواهینامه این رای دهندگان “.

دادستان کل سابق بار ، ترامپ را به دلیل آنچه “خیانت به دفتر و طرفدارانش” خواند ، مورد انتقاد قرار داد و گفت که وی مسئول “سازماندهی گروهی برای فشار بر کنگره” است.

با این حال ، ایده آغاز استیضاح توسط رئیس جمهور تازه منتخب جو بایدن ، که طرفدار انتقال مسالمت آمیز قدرت بود ، پذیرفته نشد. کریستوفر میلر سرپرست پنتاگون نیز روز پنجشنبه گفت وزارت دفاع مصمم است که وظایف خود را “مطابق سوگند ما” انجام دهد و “انتقال مسالمت آمیز قدرت” را باید در بایدن انجام دهد.

سناتور لیندزی گراهام روز پنجشنبه اذعان کرد که اقدامات ترامپ “مشکل” است ، اما گفت که از حمایت از وی در دوره مسئولیت خود پشیمان نیست. وی افزود نتایج ترامپ “تحت الشعاع دیروز قرار گرفت”.

“او کشور من را برنده شد و رئیس جمهور ایالات متحده شد. من تصمیم گرفتم که این مربوط به من نیست ، بلکه مربوط به شغل من است. “

غول های فناوری ترامپ را در شبکه های اجتماعی سانسور می کنند

در جریان ناآرامی های واشنگتن ، حسابهای شبکه های اجتماعی چهارشنبه شب مسدود شد و رئیس جمهور آمریکا از نزدیک به 150 میلیون مخاطب جلوگیری کرد. همزمان با وقوع حوادث خشونت بار در مجموعه کاپیتول در ایالات متحده ، ترامپ با انتشار توئیتی خواستار معترضین به ترک ساختمان و پیروی از قانون و نظم شد.

با این حال ، دو توییت مشابه دیگر ، که در آن ترامپ از “تقلب در انتخابات” که دو ماه است با آن مبارزه می کند ، اشاره می کند ، قبل از مسدود کردن حساب رئیس جمهور به مدت 12 ساعت ، از توییتر پاک شد. پس از آن فیس بوک مانع استفاده ترامپ از صفحه رسمی خود به مدت نامحدود شد. اینستاگرام با اقدامی مشابه صفحه ترامپ را مسدود کرد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *