واکنش مطبوعات خارجی به دعوت دراگی: بین سوپر ماریو و لذت اروپا

[ad_1]

روزنامه های سراسر جهان درباره انتخاب ماتارلا اظهار نظر کرده و بحران و نگرش احزاب ایتالیایی را نادیده گرفته اند.

مطبوعات بین المللی بلافاصله به درخواست ماریو دراگی در کویرینال برای موقعیت احتمالی در راس یک دولت نهادی و عالی رتبه واکنش نشان دادند. پس از اعلام رئیس جمهور جورجیو ناپولیتانو ، روزنامه های خارجی بر نام فرماندار سابق که در سراسر جهان به خاطر نقش وی در بانک مرکزی اروپا مشهور است تمرکز کرده و از یک سو بر پیشرفت اروپا گرایی و شکست سیاست ایتالیا تأکید کردند.

از آمریکا

روزنامه نیویورک تایمز با عنوان “ایتالیا به سمت Draghi روی می آورد ، که باعث خوشحالی طرفداران اروپایی ها شده است” ، “یک نقطه عطف قابل توجه” پس از مذاکرات پیچیده برای حل بحران سیاسی. از نظر این روزنامه ، ایتالیا “برای نجات خود” به نظر می رسد آماده بازگشت به یک مدل تکنوکرات حکومتی است ، مانند مورد ماریو مونتی.

وال استریت ژورنال ، به نوبه خود ، پرسید: “ماریو دراگی یورو را نجات داد ، اما آیا او می تواند ایتالیا را از سردرگمی سیاسی نجات دهد؟”

از آلمان

روزنامه آلمانی Frankfurter Allgemaine Zeitung نوشت: “رئیس سابق ECB ، Draghi ، مسئول تشكیل دولت”.

اشپیگل تأکید کرد که “این اقتصاددان 73 ساله هفته ها به عنوان رئیس دولت احتمالی رم احضار شده است. و چنین دولتی احتمالاً راه حل در هفته ها و ماه های آینده برای راهنمایی ایتالیا از طریق فوری ترین مشکلات در همه گیر ویروس کرونا خواهد بود. “

برای روزنامه بیلد دراگی ، “ایتالیا نجات خواهد یافت”.

از فرانسه

برای روزنامه مالی معتبر فرانسوی Les Echos ، “نام او اغلب” مهمترین ذخیره جمهوری ایتالیا “و” ناجی بالقوه میهن “نامیده می شد. و سپس وی افزود كه دراگی “به دلیل قضاوت ، جدیت و قاطعیت خود بهترین فرد برای بیرون آوردن ایتالیا از بحران و اتمام برنامه 222.9 میلیارد ریالی است كه هنوز روی آن كار می شود. “

لوموند عنوان داشت: “بحران سیاسی در ایتالیا: ماریو دراگی خواستار کمک شد” ، و روزنامه همچنین یادآوری کرد که فرماندار سابق “مردی است که به صلاحدید ، جدیت و قاطعیت شهرت دارد.”

از بریتانیا

در مورد روزنامه های انگلیسی ، تایمز یادآوری می کند که “نه سال پس از آنکه بانکدار محترمی به نام سوپر ماریو به عنوان پس انداز یورو شناخته شد ، وی وظیفه دارد ایتالیا را از بدترین رکود اقتصادی پس از جنگ جهانی دوم خارج کند. جنگ”.

فایننشال تایمز توضیح داد که ماتارلا تصمیم گرفته است “به دلیل مبارزه با بیماری همه گیر Covid-19 ، مذاکرات برای تشکیل دولت وحدت ملی را آغاز کند” ، و رئیس سابق بانک مرکزی اروپا “یکی از چهره های معتبر ایتالیایی” است. “تصمیم او برای در بحران بدهی منطقه یورو اقدام کنید. “

از اسپانیا

در مورد همسایگان اسپانیا ، ال موندو پس از “شکست خوردن مذاکرات بین احزاب ائتلاف حاکم برای یافتن راه حلی برای بحران سیاسی” از انتخاب دراگی به عنوان “یک دولت اضطراری در ایتالیا” صحبت کرد.

در حالی که ال پائیس تأکید کرد که “ایتالیا پس از یک بحران طولانی و بی فایده که تقریباً دو ماه به طول انجامید ، دوباره در آستانه پرتگاهی نهادی و سیاسی قرار دارد. رهبر ایتالیا ویوا دستگاه خرد کن را فعال کرد و هیچ خللی در توافق باقی نگذاشت.” و “دراگی یکی از معدود چهره هایی است که می تواند اجماع گسترده ای را بین کشورها متحد سازد و انتخاب وی آسایش اقتصادی و اقتصادی کشور را به همراه خواهد داشت.”[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *