واکسن علیه کوید ، سان مارینو اعلام کرد: “توافقنامه عرضه به زودی از ایتالیا”

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

مقامات در این جمهوری کوچک می گویند که نزدیک به امضای پروتکل برای تهیه واکسن Covid از ایتالیا به سن مارینو است.

ایتالیا واکسن Covid را به جمهوری سان مارینو عرضه خواهد کرد. این را وزیر امور خارجه کشور کوچک در شبه جزیره ایتالیا لوکا بکاری هنگام پخش Palazzo Pubblico از تلویزیون محلی اعلام کرد Rtv سان مارینو.

این دیپلمات گفت فقط چند مرحله برای تصویب پروتكلی باقی مانده است كه قبلاً “موافقت ، كتبی و تأیید فنی” توسط طرفین انجام شده بود ، كه به محض انجام آخرین بازنگری ها در اسرع وقت تصویب می شود.

در همین حال ، وزیر جمهوری پارلمانی گفت ، سان مارینو سایر منابع تأمین را ارزیابی می کند تا سرم مورد نیاز برای ایمن سازی جمعیت خود در برابر کوید را بدست آورد.

بكاری در جلسات Palazzo Pubblico توضیح داد: “همراه با آندورا ، ما درخواست دسترسی به سكوی خرید واكسن اتحادیه اروپا را کردیم.” با این حال ، وی تصریح کرد که این یک مسیر دشوار است ، زیرا هر دو نه کشورهای عضو هستند و نه کشورهای وابسته.

همچنین امکان دسترسی “به بازار” یا “سایر منابع تأمین” نیز منتفی نیست.

منشی در همان پخش ادامه داد: “ما ، با استفاده از همه ابزارهای ممکن ، مسئولیت اطمینان از واکسیناسیون را برای جمعیت خود داریم.”

در هفته های اخیر ، وزیر خارجه روبرتو چیاواتا اعلام کرد که در سان مارینو واکسن “رایگان” و “در دسترس کل مردم” قرار خواهد گرفت و پیش بینی می کند که وزارت بهداشت ایتالیا “بخشی” از تخصیص را به تیتان منتقل کند.

وی اطمینان داد: “زمان واکسیناسیون جمعیت در سان مارینو از زمان ایتالیایی پیروی می کند” به نقل از Repubblica.

در مطالعه دولت كوچك ، پیشنهادی برای تشویق شهروندان به انجام واكسن وجود داشت كه بحث را برانگیخت.

طبق این لایحه ، “هیچ مومی” مجبور نیست هزینه درمان را از جیب خود بپردازد ، که در صورت بیماری با کوید معمولاً رایگان خواهد بود.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *