واکسن در برابر Covid ، رمز و راز Pfizer

[ad_1]

تأخیر در تحویل به ایتالیا و اروپا ، اعلام شده توسط شرکت داروسازی چیست؟ از سو susp ظن به لزوم بهره مندی از جو بایدن ، که در 100 روز اول وعده 100 میلیون تزریق داده بود ، تا سایه های مرحله تأیید که پس از حمله هکرها به بایگانی آژانس دارویی اروپا ظاهر شد.

زرد است و به آن Pfizer گفته می شود. پشت اعلامیه روز جمعه ، 14 ژانویه ، که توسط آن شرکت تولید کننده اعلام کرد که مجبور به انجام این کار شده است کاهش 29 درصدی دوز واکسن توزیع شده در اروپا (165 هزار دوز کمتر برای ایتالیا) یک رمز و راز پنهان است. این رمز و راز از یک طرف جو بایدن و برنامه های جدید او علیه کوید را به همراه دارد ، از سوی دیگر افشای واکسن Pfizer را که پس از حمله یک گروه هکر در بایگانی دیجیتال EMA ، آژانس داروهای اروپا بوجود آمد ، به وجود آورد.

در هر دو مورد ، عدم تحقق وعده های Pfizer و اعتماد بیش از حد اروپا به شرکت دارویی ایالات متحده ظاهر خواهد شد. اما بیایید با دو توضیح احتمالی تأخیر شروع کنیم. اولین مورد مربوط به برنامه جدید واکسیناسیون 20 میلیارد دلاری است که در روز جمعه ، چهاردهم ، جو بایدن او قول داد 100 میلیون واکسیناسیون آمریکایی ها در صد روز نخست دوره ریاست جمهوری وی. واضح است که این شتاب علاوه بر میلیاردی که رئیس جمهور آینده روی میز گذاشته ، می تواند باعث شود رهبران Pfizer اروپا را نادیده بگیرند تا به دولت جدید نگاه کنند.

فرضیه دوم ، که بیشتر نگران کننده است ، در عوض تأخیرها را ناشی از نیاز به بهبود خطوط تولید به منظور اطمینان از تولید صنعتی با همان سطح کارایی وعده داده شده در مرحله آزمایش می داند. و با توجه به اینکه Pfizer تأخیر در تحویل را ناشی از نیاز به نوسازی گیاه Puurs می داند ، که دوزهای مناسب برای ایالات متحده و اروپا را تولید می کند ، آیا این سوال وجود دارد که آیا دسته های تحویل داده شده تاکنون کارایی اولیه را تضمین می کنند؟

شکات ناشی از توسعه سرقت عظیم اسناد در 9 دسامبر گذشته ، هنگامی که یک یا چند هکر سرقت کردند یک سری اسناد از بایگانی دیجیتال EMA. بسیاری از این اسناد مربوط به روند تأیید واکسن Pfizer است. بخشی از غارت ، شامل 20 مقاله و 19 ایمیل بین کارکنان EMA دوباره ظاهر شد در اوایل ژانویه از چینهای به اصطلاح “شبکه تاریک” (بخشی از اینترنت که برای ارائه دهندگان عادی در دسترس نیست) و توسط روزنامه نگاران از پورتال تحقیق “پشت شرط” استخراج و تجزیه و تحلیل شد – در میان دیگران. در حالی که EMA ادعا می کند که ممکن است ایمیل ها قبل از ارسال در اینترنت دستکاری شده باشد ، این گروه از روزنامه نگاران ، با توافق با Le Monde ، آنها را اصیل تعریف می کند.

طبق ایمیل ها ، برخی از دسته های صنعتی واکسن آزمایش شده در آن زمان توسط EMA حاوی درصدی زیر 59٪ RNA “دست نخورده” است و بنابراین با نمونه های آزمایش شده در آزمایشات بالینی حاوی بین 69 تا 81٪ RNA برابر نیست. . این اختلاف بین آزمایش های آزمایشی و تولیدات صنعتی در نامه الکترونیکی 23 نوامبر “امضا شده توسط یک مقام EMA” “حیاتی” توصیف شده است. و برای ایجاد نگرانی بیشتر ، بخشهایی از ایمیلهای دیگر اضافه می شوند که اشاره به فشار احتمالی کمیسیون اروپا برای تسریع در تأیید واکسن دارند. این فشار احتمالاً با تصادف کوید توجیه می شود ، اما اگر معلوم شود که فقط بهبود خطوط تولید Puurs می تواند این مشکلات را جبران کند ، نگران کننده است. همچنین ، زیرا اخبار مربوط به عملیات بهسازی تنها پس از ظهور اسناد در وب دریافت شد. در قلب همه اینها ، عدم موفقیت در برنامه ریزی اروپا براساس توافق نامه خرید واکسن و بودجه تحقیقاتی انجام شده توسط کمیسیون اتحادیه اروپا با شش شرکت دارویی (Pfizer-BioNtech ، Moderna ، Astra-Zeneca ، Sanofi / Gsk ، Curevac و Johnson) است. و جانسون).

علیرغم این توافق ها ، اروپا برای مرحله شروع فقط به Pfizer وابسته بود. این وابستگی بیش از حد می تواند باعث شود EMA ، همچنین به درخواست کمیسیون ، برخی از کاستی ها در تولید اولین دسته واکسن ها را نادیده بگیرد. همچنین تصمیم برای تمرکز بر محصولی طراحی شده است که علاوه بر اروپا – 328 میلیون نفر در آمریکا خدمت کند ، ناگزیر وابستگی مفرط ایجاد کرده است. اگر تقاضای فزاینده تحت تأثیر جو بایدن ، همراه با نوسازی خطوط تولید ، اعتیادی که عواقب جدی را به دنبال دارد ، مشکلات تأمین اضافی ایجاد خواهد کرد. همچنین ، به دلیل به تعویق انداختن همسان سازی Astra Zeneca ، عزیمت Sanofi و تأخیرهای Curevac و Johnson & Johnson باعث می شود تا ماههای بیشتری به Pfizer و Moderna وابسته شویم.

در عوض ، ترکیبی از همه این عوامل به ما کمک می کند تا درک کنیم که چرا در 6 ژانویه ، آنگلا مرکل ، صدراعظم ، تمایل خود را برای همکاری با مسکو برای تولید واکسن بسیار بدخیم روسی Sputnik V در گیاهان اروپا اعلام کرد. وزیر امور خارجه نه تنها از برنامه ریزی ناکافی معرفی شده توسط کمیسیون ، بلکه از مشکلاتی که در مرحله تصویب واکسن و جنگ پیش رو با ایالات متحده بر سر تجمع دوزها بوجود آمد ، آگاه بود و درک کرد که همکاری با مسکو یک صغیر شرور است.

نظرات و نظرات بیان شده در این مقاله لزوماً منعکس کننده نظرات اسپوتنیک نیست.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *