واکسن ، کانته: ما به پیروی از تعهدات قراردادی احتیاج داریم

[ad_1]

ایتالیا

URL کوتاه

نخست وزیر کونته با ابراز نگرانی از آخرین اخبار تولیدکنندگان واکسن ، اقدامات انجام شده توسط آنها را غیر قابل قبول خواند. رئیس هیئت مدیره سپس گفت که پرونده های حقوقی علیه AstraZeneca تشکیل خواهد شد ، همانطور که قبلا با Pfizer-BioNTech آغاز شده بود.

نخست وزیر جوزپه کنته در پستی در صفحه فیس بوک خود درباره آخرین اخبار مربوط به تأمین واکسن به این کشور اظهار نظر کرد.

“آخرین اخباری که سازندگان واکسن علیه Covid به ما می رسانند نگران کننده است. Pfizer-Biontech ابتدا از تاخیر در انتشار دوزهای واکسن از قبل برنامه ریزی شده در کشورهای اروپایی خبر داد و این کشورهایی را که مانند ایتالیا سریعتر کار می کنند مجازات می کند. […] اما حتی بیشتر نگران کننده است که اخبار منتشر شده روز گذشته توسط AstraZeneca ، که انتظار می رود واکسن آن به زودی در اتحادیه اروپا توزیع شود ، “.

کونته افزود ، اگر کاهش 60 درصدی دوزهای توزیع شده در سه ماهه اول تأیید شود ، به این معنی است که 3.4 میلیون دوز به جای 8 میلیون به ایتالیا تحویل داده می شود.

کانته: “همه اینها غیرقابل قبول است”

به دنبال اظهارات AstraZeneca ، نخست وزیر گفت كه این وضعیت باید به هر طریقی ، از جمله با طرح ابتكارهای قانونی ، حل شود.

“برنامه واکسیناسیون ما ، تصویب شده توسط پارلمان ایتالیا و همچنین توسط کنفرانس مناطق ملی تصویب شد ، بر اساس تعهدات قراردادی آزادانه منعقد شده و توسط شرکت های دارویی با کمیسیون اروپا منعقد شده است. این تأخیرهای عرضه به منزله نقض جدی قرارداد است که نخست وزیر نوشت: “ایتالیا و سایر کشورهای اروپایی با تأثیر مستقیم بر زندگی و سلامتی شهروندان و ساختار اقتصادی و اجتماعی ما ، که قبلاً از یک سال همه گیری به سختی آزمایش شده است ، خسارات زیادی وارد کنید.”

نخست وزیر در پایان گفت: “همه این موارد غیرقابل قبول است. ما همانطور كه ​​قبلاً با Pfizer-Biontech در حال انجام آن بودیم ، از همه ابزارها و ابتكارات قانونی استفاده خواهیم كرد تا ادعا كنیم كه به تعهدات قراردادی پایبند هستیم و از جامعه ملی خود در همه انواع محافظت می كنیم.”

امروز ، وزیر بهداشت روبرتو اسپرانزا و کمیساریای فوق العاده دومنیکو آرکوری با رهبران AstraZeneca ایتالیا دیدار فوری کردند ، آنها کاهش ظرفیت تولید را تأیید کردند و گفتند که این شرکت در سه ماهه اول 60٪ دوز کمتری به اتحادیه اروپا می رساند.

فایزر همچنین لوازم ایتالیا را نیز قطع کرده است. به گفته آرکوری ، به دلیل تأخیر در تحویل واکسن ها توسط Pfizer ، ایتالیا به طور متوسط ​​از 80،000 نفر در روز واکسینه شده است ، با اوج 92،000 به 28،000 در روز.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *