واکسن ، نگرانی در مورد گزینه آفریقای جنوبی

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

یک دانشمند آکسفورد می ترسد که سویه جهش یافته در آفریقای جنوبی مقاومت در برابر واکسن های ایجاد شده برای برخی تغییرات قابل توجه در پروتئین خار داشته باشد. اما او اطمینان می دهد: “مطمئن باشید همه چیز خوب خواهد شد.”

واکسن های ویروس کرونا ممکن است در برابر جهش بسیار مسری آفریقای جنوبی بی اثر باشند. به هشدار را به صدا درآورید یک دانشمند از تیم کار بر روی واکسن AstraZeneca ، استاد است جان بل از دانشگاه آکسفورس ، که طبق آن نژاد آفریقایی نگران کننده تر از کنت است.

نوع انگلیسی VUI-202012/01 بسیار مسری است ، اما واکسن ها موثر ارزیابی می شوند. نوع آفریقای جنوبی 501.V2 ، که قبلاً در دو مکان در انگلیس یافت شده بود ، در عوض “تغییرات قابل توجهی در ساختار پروتئین” را نشان می دهد.

بل در مصاحبه ای با رادیو تایمز ابراز نگرانی کرد که جهش در پروتئین خار می تواند اثر ایمن سازی واکسن ها را خنثی کند.

“جهش های مرتبط با فرم آفریقای جنوبی واقعاً تغییرات چشمگیری در ساختار پروتئین هستند. احساس من این است که واکسن همچنان در برابر سویه کنت موثر خواهد بود. من انواع آفریقای جنوبی را نمی دانم ، یک علامت سوال بزرگ در مورد آن وجود دارد “، گفت:

واکسن های Covid-19 با ایجاد آنتی بادی هایی قادر به جلوگیری از حمله ویروس با اتصال به پروتئین خار هستند که مسئول “اتصال” به سلول های انسانی است ، در برابر بیماری محافظت می کنند. پروفسور بل توضیح داد ، اما اگر آنتی بادی ها نتوانند پروتئین ها را به دلیل جهش یافته تشخیص دهند ، این بدان معناست که بدن در جلوگیری از ویروس و جلوگیری از عفونت مشکل است.

با این حال ، هنوز مانور وجود دارد ، زیرا واکسن ها “بسیار بهتر از هر یک از ما تصور می کنند که کار می کنند.” پروفسور بل گفت: “من فکر می کنم این جهش ها بعید است که اثرات واکسن ها را کاملاً غیرفعال کند ، اما فکر می کنم آنها هنوز هم اثر باقیمانده ای داشته باشند.” هفته ها با آنها ترکیب شود. جهش ویروس.

وی گفت: “ممکن است یک واکسن جدید یک ماه یا شش هفته طول بکشد ، بنابراین همه باید آرامش خود را حفظ کنند. همه چیز خوب خواهد بود.”

بریتانیا امروز با استفاده از واکسن آکسفورد AstraZenec به طور گسترده ، با نیم میلیون ویال هفتگی توزیع شده تا اواسط ژانویه ، زمانی که تجهیزات به دو میلیون در هفته افزایش می یابد ، استفاده می کند. اولین بیماران این واکسن را صبح امروز در بیمارستان چرچیل در دانشگاه آکسفورد دریافت کردند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *