هلند ، آشوب و سرقت در شب دوم اعتراضات در ساعت ممنوعیت رفت و آمد – ویدئو

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

وضع مقررات منع رفت و آمد در 23 ژانویه موجی از تظاهرات خشن را در چندین شهر هلند برانگیخت. روز اول اعتراضات با حدود 100 دستگیری به پایان رسید.

اعتراضات علیه محاصره برای شب دوم با خشونت ادامه یافت و چندین شهر در هلند را به آتش کشید ، جایی که از 23 ژانویه منع رفت و آمد برای همه گیری کوید -19 آغاز شد. در چندین مورد ، معترضین به پلیس حمله کردند و آتش نشانان را پرتاب کردند.

پس از آنکه دولت منع رفت و آمد مربوط به ویروس کرونا را اعلام کرد و بیرون رفتن شهروندان را از ساعت 9 تا 16.30 به وقت محلی ممنوع کرد ، جمعیت جوانان خیابان های شهرهای هلند را پر کردند.

دوشنبه شب شورش ها در چندین شهر هلند به ویژه در روتردام ، هارلم ، دن بوش و گلین آغاز شد. معترضین در حالی که در دوربین تخریب می شدند ، مکان های عمومی را تخریب می کردند ، ماشین ها را خرد می کردند و دوچرخه می انداختند ، ترقه ها را منفجر می کردند و حتی سعی داشتند وسایل نقلیه را در خیابان منفجر کنند.

طبق گفته پلیس در پایتخت هلند ، در جریان اعتراضات 9 نفر دستگیر شدند.

رئیس پلیس ویلم ولدرز به هلندی نیوز گفت که دست کم 70 نفر در سراسر کشور بازداشت شده اند. براساس این گزارش ، پلیس برای متفرق کردن جمعیت از گاز اشک آور استفاده کرد.

ولدرز گفت: “اوضاع تا ساعت 7.30 شب نسبتاً آرام بود ، اما پس از آن جهنم از هم گسیخت.”

شورش ها در شهر دن بوش فیلمبرداری شد و در حال سرقت از مغازه ها ، دویدن در خیابان ها و واژگونی اتومبیل هنگام لگد زدن و هل دادن آن بود.

برخی از فیلم های منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشان می دهد که جمعیت شورشیان در هارلم و معترضین در حال ایجاد موانع هستند. ویدئو یک انفجار در منطقه شهر شالویک را نشان می دهد.

گروههای زیادی از معترضین در خیابانهای هلن راهپیمایی کردند.

ویدئوی دیگری که احتمالاً در روتردام گرفته شده است ، شورشیان را نشان می دهد که از یک مغازه تلفن دزدی می کنند. علاوه بر این ، فیلم هایی نشان داده شد که شخصی مواد منفجره را به داخل وسیله نقلیه می اندازد.

تصاویر دیگری که در شهرهای مختلف گرفته شده است ، صحنه های مشابه خشونت را نشان می دهد ، با پرتاب تظاهرکنندگان به بمب ، انفجارها در وسط جاده ، اتومبیل های شعله ور شده در آتش.

منع رفت و آمد در هلند در 23 ژانویه و پس از محاصره تقریباً کامل در اواسط دسامبر سال 2020 آغاز شد.

طبق داده های دانشگاه جان هاپکینز در هلند ، بیش از 966000 مورد ویروس کرونا ثبت شده است که بیش از 16000 مورد مرگ در آنها وجود دارد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *