هشدار در سوئد – رونق عملیات بهبود بکارت

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

انجمن سوئد برای آموزش جنسی (RFSU) هشدارهایی را برای کلینیک ها ارائه داده است که روش هایی را برای بازگرداندن بیتوته به دختران از اصطلاح “فرهنگ افتخار” ارائه می دهد. این روش از نظر پزشکی غیر قابل توجیه است و ممکن است بیمار را در معرض خطرات سلامتی قرار دهد.

این ایده که عروس باید در شب عروسی خود باکره شود ، در فرهنگ های به اصطلاح افتخاری وجود دارد که در دهه های گذشته مهاجرت گسترده به اروپا نفوذ کرده است.

ترمیم هایحمن ، که به آن “ترمیم بکارت” نیز گفته می شود ، بر اساس این ایده است که عروس باید به عنوان یک باکره ازدواج کند و در شب عروسی خود خونریزی کند به عنوان “اثبات” سالم بودن او از نظر جنسی.

روزنامه RFSU Ottar بود مخصوصاً نگران از این واقعیت که کلینیک NAB درهای خود را با مجموعه ای از شعبات در استکهلم با تخصص “بازسازی بکارت” باز کرد. با 15000 کرون سوئد ، چیزی کمتر از 1500 یورو ، کلینیک همچنین قول “کمی خونریزی” در اولین شب عروسی را می دهد.

انجمن متخصصان زنان و زایمان سوئد گفت که روش های ترمیم حیوان “با علم و تجربه ثابت شده سازگار نیستند” و بنابراین “نباید انجام شود” و “اقدامات غیر پزشکی در دستگاه تناسلی زنان به همین ترتیب ممنوع است”.

متخصص زنان بیتا اشراگی ، دستیار پزشکی در کلینیک آمل برای ختنه دستگاه تناسلی زنان ، یکی دیگر از پدیده های دیده نشده در اروپا قبل از مهاجرت جمعی ، روش های ترمیم هایمن را به عنوان “غیراخلاقی عمیق” محکوم کرد ، با این استدلال که پزشکان به هنجارهای زن ستیزی در تولید مهاجران کمک می کنند ، که در تضاد با نیازهای آنها به جای ادغام در جامعه مدرن غربی است.

اشراگی پیشنهاد کرد که این جراحی ها همانند ختنه دستگاه تناسلی زنان انجام شود ، با این استدلال که کارکنان بهداشت مسئولیت ویژه ای در حمایت از بهداشت باروری و علوم زنان دارند.

به نوبه خود ، کلینیک بحث برانگیز از خود دفاع کرد و گفت که این کار در مورد کمک به زنانی است که با ترس شدید از انتقام یا مجازات از خانواده یا قبیله ای که در صورت لباس باکره بودن به آن تعلق دارند ، زندگی می کنند.

اشراگی ، با این حال ، گفت که او می فهمد دخترانی که از قتل ناموسی می ترسند ممکن است ناامیدکننده چنین کلینیک هایی باشند ، اما سوyn استفاده از ترس آنها و کسب سود کلان امری بدبینانه است.

آنا استاربرینک از حزب لیبرال در بیانیه ای گفت: “این غیرقابل قبول است. اگر كاركنان بهداشتی مجاز مداخلات غیر علمی و ظالمانه ای را به زنان ارائه دهند ، این بدان معنی است كه آنها از هرگونه اعتماد سو ab استفاده می كنند و باید اقتدار خود را از دست بدهند.”

عمل “عملیات بكارت” نیز توسط وزیر حقوق برابری جنسیتی آسا لیندهاگن محكوم شد و گفت كه باید متوقف شود.

طبق کلینیک NAB ، سالانه حدود دوازده عمل جراحی از این دست انجام می شود. با این حال ، تعیین دقیق میزان این پدیده به دلیل داشتن حقوق آشکار محرمانه غیرممکن است. با این حال ، تخمین زده می شود که حداکثر 240،000 جوان سوئدی در یک فرهنگ به اصطلاح ناموسی مبتنی بر سلسله مراتب قبیله ای ، هنجارهای سختگیرانه مذهبی و ظلم شخصی زندگی می کنند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *