هشدار بیل گیتس: یک بیماری همه گیر جدید ممکن است 10 برابر بدتر باشد

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

بیل گیتس ، بنیانگذار ، میلیاردر و انسان دوست مایکروسافت معتقد است که جهان برای همه گیری بعدی که ده برابر بدتر از COVID-19 است ، آماده نیست.

گیتس در مصاحبه ای با آلمان گفت: “ما برای همه گیری بعدی آماده نیستیم. امیدوارم دو سال دیگر شرایط متفاوت شود. واکسن ، آزمایش ، دارو ، اپیدمیولوژی ، نظارت: کارهای زیادی وجود دارد که می توان انجام داد” روزنامه سوددویچه. روزنامه

به گفته گیتس ، COVID-19 به اندازه زمین لرزه ها ، گردبادها یا تغییرات آب و هوایی به بخشی از زندگی روزمره تبدیل شده است.

وی افزود: “وظیفه دولت ها محافظت از شهروندان در برابر این حوادث است. حتی در طی این همه گیری ، اگر آمادگی بهتر باشد ، تفاوت زیادی وجود خواهد داشت.”

گیتس گفت: بهبود قابلیت های تشخیصی امکان شناسایی سریعتر افراد آلوده و کاهش قابل توجه تلفات به ویژه در ایالات متحده را فراهم می کند.

این تاجر گفت: “ما باید از این درس عبرت بگیریم.”

گیتس با تأکید بر اینکه واکنش همه گیر باید جهانی باشد ، گفت: “این همه گیری وحشتناک است ، اما ممکن است یک بیماری همه گیر در آینده ده برابر بدتر باشد.”

در 11 مارس ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) به دلیل شیوع ویروس کرونا ویروس COVID-19 در سراسر جهان وضعیت همه گیری را اعلام کرد. به گفته این سازمان ، بیش از 99 میلیون مورد عفونت تاکنون ثبت شده است که بیش از 2.1 میلیون مورد مرگ داشته است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *