هزاران دوز واکسن Moderna در ماین و میشیگان غیرقابل استفاده است

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

در پایان ماه دسامبر ، سه بار تحویل واکسن Moderna به تگزاس پس از اینکه مشخص شد ممکن است قبل از رسیدن به آن شرایط بدون دمای پایدار ذخیره شده باشند ، برای توزیع به تأخیر افتاد.

مقامات بهداشت محلی گفتند که حداقل 4400 دوز واکسن Moderna’s Covid در ماین کنار گذاشته شده است زیرا دمای پایین در حین حمل و نقل به اندازه کافی حفظ نشده است.

طبق دستورالعمل های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا ، ویال های واکسن باید در دمای 25- تا 15- درجه سانتی گراد نگهداری شوند.

نیرو شاه مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ماین به NBC بوستون گفت که این حادثه “تقصیر بخش وی نبوده بلکه اتفاقی است که در هنگام بسته بندی و حمل واکسن رخ داده است.”

“هدف ما از همه اینها این است که مطمئن شویم واکسنی که به کشور می رسد قبل از تزریق ایمن ، م effectiveثر و حیاتی است. این خبر نگران کننده است ، اما توجه به این نکته مهم است که این سیستم چگونه کار می کند” او گفت. او اضافه كرد كه دولت انتظار دارد دوزهاي جايگزيني دريافت كند.

تحقیقات مشابهی در میشیگان در جریان است ، جایی که نزدیک به 12000 دوز واکسن Moderna پس از آنکه مقامات بهداشتی دریافتند ویال ها خیلی سرد منتقل شده اند ، کنار گذاشته شدند.

گرتچن ویتمر فرماندار میشیگان گفت: “اخیراً به ما اطلاع داده شد كه تعدادی از واكسن های مدرنا كه به میشیگان تحویل داده می شوند در دمای مناسب نگهداری نمی شوند و بنابراین نمی توانیم از آنها استفاده كنیم.”

فرماندار افزود که او از این حادثه عصبانی است زیرا “می دانست” میشیگان “در رقابت است و هر واکسنی مهم است.”

“اما این چیزی نیست که بتوانید کنترل کنید. این تقصیر میشیگان نیست […] من مطمئن هستم که افرادی که در م establishسساتی که قرار بود واکسینه شوند قرار ملاقات داشتند راضی نبودند. این بخشی از جاده ناهموار است که از سراسر کشور عبور می کنیم. “

این مشاهدات تنها چند هفته پس از آن صورت گرفت که وزارت بهداشت وزارت امور خارجه تگزاس اعلام کرد حداقل سه محموله واکسن Moderna توزیع نشده است ، زیرا مشخص شد که قبل از رسیدن به تگزاس در دمای پایدار نگهداری نشده اند.

این به دنبال 50 ویال واکسن مدرن بود که در مرکز پزشکی Advocate Aurora در Grafton ، ویسکانسین کنار گذاشته شد ، پس از آنکه یک کارمند بیمارستان نتوانست دمای لازم را برای ویال های واکسن تأمین کند.

پیش از این ، مونسف اسلاوی رسمی گفته بود كه شهروندان آمریكایی در آینده می توانند فقط نیمی از دوز واكسن ویروس كرونا را دریافت كنند. وی توضیح داد که دولت در حال بررسی امکان گسترش و سرعت بخشیدن به فعالیت واکسیناسیون کشور با سازمان غذا و دارو (FDA) و تولید کننده دارو است.

ایالات متحده نتوانست به هدف خود برای واکسیناسیون 20 میلیون نفر در پایان سال گذشته برسد. تاکنون فقط بیش از 4 میلیون نفر واکسینه شده اند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *