هرج و مرج از پایتخت ایالات متحده ، رئیس جمهور ایران: “دموکراسی غربی ضعیف و شکننده است”

[ad_1]

سیاست

URL کوتاه

معترضان به حمایت از ترامپ روز چهارشنبه با اشغال مجلس و سنا به برج دولت آمریکا وارد شدند و باعث تعلیق موقت کنگره شد.

حسن روحانی ، رئیس جمهور ایران ، دموکراسی غربی را پس از حمله به پایتخت در هنگام صدور گواهینامه نتایج انتخابات ریاست جمهوری توسط کنگره آمریکا در 6 ژانویه ، “ضعیف” خواند.

روحانی در اظهارات تلویزیونی ترجمه شده توسط خبرنگار گلناز اسفندیاری گفت که وقایع خشونت آمیز در پایتخت آمریکا نتیجه اقدامات “پوپولیستی” رئیس جمهور دونالد ترامپ است.

روحانی گفت: “این باعث آسیب به چهره کشورش و روابط آمریکا با جهان شده است.”

حمله به پایتخت

در تاریخ 6 ژانویه ، کنگره آمریکا ادعا کرد که جلسه مشترکی را برای تأیید پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار کرده است ، که توسط رای دهندگان حوزه انتخابیه در 14 دسامبر تأیید شد.

رئیس جمهور دونالد ترامپ گفته است که از به رسمیت شناختن پیروزی خودداری خواهد کرد و مایک پنس معاون رئیس جمهور را به مخالفت با صدور گواهینامه دعوت کرد. در اوایل جلسه پنس به عنوان رئیس مجلس سنا گفت که علی رغم درخواست ترامپ از روند مذکور پشتیبانی خواهد کرد.

رئیس جمهور با تلخی این تصمیم را تلخ کرد ، اما معترضان را به صلح و آرامش فراخواند. با این حال ، معترضین سرانجام دیوارهای پایتخت را مقیاس بندی کردند و به مرکز حمله کردند و موقتاً نمایندگانی را برای پوشش آنها فرستادند. گفته می شود در این برخورد یک نفر به ضرب گلوله کشته شده و سه نفر دیگر در اثر “فوریت های پزشکی جداگانه” جان خود را از دست داده اند. پس از این حادثه خشونت بار ، ده ها مورد دستگیری صورت گرفته است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *