نیروی دریایی ایالات متحده گشت زنی را در نزدیکی مرزهای روسیه در قطب شمال آغاز خواهد کرد

[ad_1]

حفاظت

URL کوتاه

به نقل از Breaking Defense ، کنت برایتویت ، وزیر ناوگان ، ناوگان دریایی گفت: نیروی دریایی ایالات متحده گشت زنی منظمی را در امتداد سواحل روسیه در قطب شمال آغاز می کند تا “پیشرفت مسکو در شمال دور” را ناامید کند.

وی خاطرنشان کرد که واشنگتن برای به چالش کشیدن “ادعاهای” روسیه و چین مجبور است در سالهای آینده “با تهاجمی تر” در قطب شمال عمل کند.

در پاسخ به این سوال که آیا ایالات متحده باید رهبری کند “عملیات ناوبری رایگان” در سواحل شمالی روسیه ، Braithwaite وضعیت منطقه را با وضعیت دریای چین جنوبی مقایسه می کند ، جایی که چین با برخی کشورها اختلافات ارضی دارد.

وزیر گفت: “مسیرهای حمل و نقل به شمال قابل کشتیرانی هستند ، نیروی دریایی ایالات متحده آزادی ناوبری شرکای ما را تضمین می کند”. وی این استراتژی را “موضع جسورانه تر” ، “حق و وظیفه” ایالات متحده به عنوان “قدرت دریایی غالب جهان” خواند.

به گفته بریتوایت ، مزیت اصلی ایالات متحده در قطب شمال زیردریایی است. وی افزود ، نیروی دریایی ایالات متحده مجبور است یخ شکن ها را از متحدان خود استخدام کند ، در حالی که روسیه ناوگان کامل یخ شکن ها را در اختیار دارد و چین در حال ساخت کشتی هایی با سرعتی است که آمریکا “نمی تواند به آنها برسد”.

پیش از این ، سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه خاطرنشان کرد که ایالات متحده در حال افزایش کشتی های جنگی در قطب شمال است و معتقد است که وضعیت سیاسی-نظامی منطقه با رقابت کشورهای پیشرو جهان برای دسترسی پیچیده است. برای حمل و نقل منابع و ارتباطات وی تأکید کرد: روسیه برای تقویت توانایی های دفاعی و تأمین منافع ملی خود در قطب شمال ، به طور فعال ناوگان شمال را توسعه می دهد.

وزارت امور خارجه روسیه همچنین با اشاره به اینکه مسکو طرفدار این است که این منطقه زمینه همکاری صلح آمیز باشد ، از افزایش ایالات متحده در حضور نظامی خود در منطقه قطب شمال ابراز نگرانی کرده است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *