نوشیدن آب از هوا ، بنابراین یک روسی-اسرائیلی عطش نوار غزه را فرو می کند

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

آب آشامیدنی را می توان با همان روشی که برای کاهش رطوبت استفاده می شود ، از هوا استخراج کرد. این ایده در روسیه-اسرائیل مطرح شد که واترگن را بنیان نهاد.

فقط یک پانل فتوولتائیک ، سیستمی مشابه اصل کار دستگاه رطوبت گیر است و در اینجا یک بطری آب تازه استخراج شده از هوا ، به اندازه کافی تصفیه شده و معدنی شده است.

این شرکت Watergen نام دارد و افراد باهوشی که در پس این پروژه انقلابی در دستیابی به آب برای افراد فقیر و محروم ایجاد کردند ، مایکل میریلاشویلی ، میلیاردر روسی-اسرائیلی است که نوار غزه را با اختراع خود تاکنون در سال 2007 اختراع کرده است. به دلیل مالیات اسرائیل.

این سیستم می تواند روزانه بین 5000 تا 6000 لیتر آب آشامیدنی بر اساس رطوبت تولید کند.

در حال حاضر تنها دو مورد از این کشف های چشمگیر در فناوری مدرن واقع در نوار غزه وجود دارد که برای تأمین نیازهای آب دو میلیون نفر که برای دهه ها در نوار زمین گرفتار شده اند ، کافی نیست. فاتی شیخ خلیل ، مهندس انجمن دامور که به نفع جامعه مدنی فلسطین کار می کند ، با خوش بینی گفت: این یک شروع است.

یکی از دو نیروگاه آب آشامیدنی توسط خلیل اداره می شود ، دقیقاً به دلیل اینکه Watergen نمی تواند در غزه فعالیت کند ، گزارش ها پست بانکی

آب آلوده در غزه

سالهاست که ساکنان نوار غزه مجبور به نوشیدن آب آلوده به آبهای شور دریا می شوند که باعث شور شدن آن می شود یا نوشیدن آب آلوده به آلاینده ها.

یک وضعیت ناپایدار که غزه را مجبور به وارد کردن بطری های آب از خارج از کشور با تمام هزینه های اقتصادی که برای مردم و دولت فلسطین می کند ، می کند.

در حقیقت ، طبق اعلام سازمان ملل ، فقط 3٪ از جمعیت غزه به آب آشامیدنی دسترسی دارند که از معیارهای بین المللی کیفیت و بهداشت آب آشامیدنی برخوردار است.

به دلیل مصرف آب کاملاً آشامیدنی ، اسهال خونی در نوار غزه به طور تصاعدی افزایش یافته است.

اتحادیه اروپا همچنین در تلاش است تا با نصب نیروگاه های عظیم نمک زدایی آب دریا که به آب آشامیدنی تبدیل می شود ، این مشکل را حل کند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *