نانسی پلوسی به رئیس پنتاگون: “جلوی حمله هسته ای ترامپ را بگیرید”

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

در چند ساعت گذشته این فرضیه مطرح شد که مایک پنس معاون رئیس جمهور می تواند با بیست و پنجمین اصلاحیه لغو اختیارات ترامپ استناد کند.

نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در نامه ای به نمایندگان مجلس دموکرات گفت که وی اخیراً با رئیس ستاد پنتاگون درباره ضرورت جلوگیری از اقدام دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا در مذاکرات ، گفتگو کرده است. .

در این بیانیه آمده است: “من امروز صبح با رئیس ستاد مارك میلی صحبت كردم و درباره اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از اقدام نظامی خصمانه رئیس جمهور بی ثبات یا دستیابی به رمز برای راه اندازی دستگاه هسته ای صحبت كردم.” در وب سایت Pelosi.

سخنگو سپس توضیح داد که اوضاع می تواند بدتر شود ، و از همکارانش خواست “برای حفاظت از مردم آمریکا در برابر حمله آنها به کشور و دموکراسی همه کارها را انجام دهند”.

نامه نانسی پلوسی پس از شایعات مطبوعات آمریکایی منتشر شده است که می خواهد مایک پنس معاون رئیس جمهور درباره احتمال مراجعه به اصلاحیه 25 برای لغو اختیارات رئیس جمهور فعلی تصمیم نگیرد.

متمم بیست و پنجم امکان انتقال موقتی یا دائمی قدرت از رئیس جمهور به معاون رئیس جمهور ایالات متحده را دارد و اگر اکثریت اعضای کابینه ریاست جمهوری ناتوانی رئیس جمهور در انجام وظایف خود را تأیید کنند ، قابل اعمال است.

راهپیمایی ترامپ و حمله به پایتخت

در جریان یک راهپیمایی در واشنگتن ، رئیس جمهور فعلی دونالد ترامپ از مایک پنس معاون رئیس جمهور خواست تا مانع از پیروزی جو بایدن در کنگره شود. از طرف خود ، پنس پیشنهاد رئیس جمهور را رد کرد ، با این استدلال که وی قدرت تصمیم گیری در مورد شمارش آرا elect انتخاباتی و رأی گیری برای تأیید رسمی کالج انتخاباتی را ندارد.

حامیان ترامپ سپس با شکستن طناب پلیس و ورود به سالن های کنگره ، دسته جمعی به سمت پایتخت برج حرکت کردند. طبق آخرین اطلاعات ، در جریان اعتراضات 5 نفر ، 4 تظاهرات کننده ، از جمله یک کهنه سرباز نیروی هوایی ایالات متحده و یک افسر پلیس کشته شدند.

پس از ناآرامی ها ، نمایندگان دموکرات در کنگره و حتی برخی از جمهوری خواهان ، حتی در دولت ، قبل از انقضا طبیعی 20 ژانویه و گشودن روند استیضاح ، ترامپ را از سمت خود برکنار کرده بودند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *