میانمار منزلی را منفجر می کند که نماینده مجلس آنگ سان سوچی در آن مخفی شده است

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

در مجموع پنج قربانی انفجار در منطقه باگو وجود دارد: در میان آنها یک نماینده مجلس از اتحادیه ملی برای دموکراسی وجود دارد.

در حال حاضر پورتال خبری میانمار با استناد به منابع خود اعلام کرده است که حداقل 5 نفر از جمله سه افسر پلیس سابق و یک نماینده منتخب پارلمان در انفجار در منطقه باگو میانمار کشته شده اند.

گفته می شود که افسر چهارم پلیس سابق به شدت زخمی شده و به بیمارستان منتقل شده است ، در حالی که پنجمین قربانی صاحب خانه ای است که فاجعه در آن اتفاق افتاده است.

به گزارش پورتال خبری میانمار نو ، این انفجار شدید به خانه ای در روستای سی اوکه که یکی از اعضای اتحادیه ملی دموکراسی پس از کودتای نظامی در ماه فوریه در آن پنهان شده است ، برخورد کرد.

کودتای نظامی در میانمار

پس از دستگیری مشاور ایالتی آنگ سان سوچی ، رئیس جمهور وینگ مینت و سایر مقامات ارشد در اوایل فوریه ، میانمار محل اعتراضات گسترده علیه کودتای نظامی است.

ارتش نخست وزیر برکنار شده آنگ سان سوچی و اتحادیه ملی دموکراسی وی را به تقلب در انتخابات متهم کرده و قول داده است که انتخابات سال آینده را منصفانه برگزار کند.

در 28 فوریه ، مقامات نظامی میانمار استراتژی سختگیرانه تری را برای مقابله با اعتراضات در پیش گرفتند: علاوه بر گاز اشک آور ، شیرهای آتش نشانی و گلوله های لاستیکی ، پلیس و پرسنل نظامی شروع به استفاده از سلاح گرم کردند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *