میانمار ، دولت نظامی دسترسی به شبکه های اجتماعی را مسدود کرده است

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

مقامات انتخاب خود را توجیه می کنند و دلایل مربوط به امنیت و ثبات کشور را ذکر می کنند.

ارتش میانمار ، تاتماداو ، شرکت های ارتباط از راه دور محلی را مجبور کرده است تا شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک ، اینستاگرام و واتساپ را به دلیل نگرانی از وضعیت اضطراری فعلی کشور مسدود کنند.

وزارت ارتباطات و اطلاعات همزمان اعلام کرد که فیس بوک خواهد بود تا 7 فوریه بعدی مسدود شده است. در یادداشتی از این وزارت آمده است که افرادی وجود دارند که “ثبات کشور را تهدید می کنند […] انتشار اخبار نادرست و اطلاعات غلط ، با تأثیر ایجاد سوerstand تفاهم در میان مردم “.

© REUTERS / ISSEI KATO

معترضین در میانمار ، ساکن ژاپن ، پوسترهای تظاهرات علیه ارتش در میانمار را در دانشگاه سازمان ملل در توکیو در دست دارند.

محاصره اعمال شده در شبکه اجتماعی شناخته شده توسط سخنگوی این شرکت که توسط مارک زاکربرگ برگزار شد ، تأیید شد و وی به دولت برمه متوسل شد:

در بیانیه فیس بوک آمده است: “ما از مقامات می خواهیم دوباره وصل شوند تا افراد در میانمار بتوانند با خانواده و دوستانشان ارتباط برقرار کنند و به اطلاعات مهم دسترسی داشته باشند.”

اتهامات علیه آنگ سان سوچی

رئیس جمهور میانمار وو وینگ مینت و رهبر اتحادیه ملی دموکراسی (NLD) آنگ سان سوچی ، که دو روز پیش در روز کودتای نظامی دستگیر شد ، روز گذشته به اتهام نقض دو ماده از قانون برمه متهم شدند.

در یادداشت رئیس سرویس مطبوعاتی NLD آمده است که آنگ سان سوچی به نقض قوانین صادرات و واردات متهم است ، در حالی که رئیس جمهور وو وینگ مین قانون پیشگیری و مدیریت بلایای طبیعی و شرایط اضطراری را نقض کرد. “

مشاور ایالتی میانمار آنگ سان سوچی

کودتای نظامی در میانمار

پیش از این ، مقامات نظامی برمه کمیسیون انتخابات و اتحادیه ملی دموکراسی (LND) را به تقلب در انتخابات 8 نوامبر متهم کردند که در آن NLD آنگ سان سوچی 83 درصد کرسی های موجود را به دست آورد و به دادگاه عالی متوسل شد تا نتیجه را به چالش بکشد. از رای دادن

در اول فوریه ، ساعاتی پس از افتتاح اولین جلسه پارلمان جدید ، آنها به دستگیری مقامات مهم دولت ، از جمله رئیس جمهور وینگ مینت و نخست وزیر آنگ سان سوچی ادامه دادند.

در همان زمان ، چندین مقام حزب و همچنین افراد مختلف ، از جمله فعالان و نویسندگان به طور مستقیم یا غیرمستقیم با حزب حاکم در ارتباط با 45 نفر ، دستگیر شدند.

با تصاحب این ارتش ، ارتش یک سال وضعیت اضطراری اعلام کرد و کلیه پروازهای داخلی و خارجی را تا ژوئن آینده به حالت تعلیق درآورد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *