موشک چینی Long March-5B دوباره وارد جو زمین می شود – فیلم

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

بدن موشک CZ-5B چند روزی است که درست در بالای جو سرگردان است و دانشمندان و ناظران قادر به پیش بینی محل فرود لاشه هستند.

بقایای موشک چینی Long March-5B آنها دوباره وارد جو زمین شدند، شبکه تلویزیونی جهانی چین امروز صبح اعلام کرد.

بر اساس گزارش های به نقل از دفتر خلبان مهندسی فضا چین ، بخشهایی از موشک در ساعت 10:24 به وقت محلی در 72.47 درجه طول شرقی و 2.65 درجه عرض شمالی مجدداً وارد جو شدند. تا آنجا که ما می دانیم ، بیشتر آوارها خواهد بود سوخته در جو بیش از اقیانوس هند.

وی گفت: “پس از مشاهده و تجزیه و تحلیل ، در ساعت 10:24 صبح (3:24 بعد از ظهر به وقت گرینویچ) در تاریخ 9 مه 2021 ، بقایای مرحله نهایی موشک Yao-2 Long March دوباره وارد جو شدند.” بیانیه آژانس را می خواند.

فیلم از آوار افتادن، که گفته می شود در آسمان عربستان سعودی دیده شده است ، در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

در اوایل روز ، آژانس فضایی روسیه Roscosmos تخمین زد که لاشه هواپیما در مقطعی در تاریخ 9 مه وارد جو خواهد شد ، که نشان می دهد منطقه خطر بالقوه می تواند شامل شهرهای بزرگی مانند مادرید ، رم ، قاهره ، ریاض و کانبرا باشد.

موشک چینی Long March-5B

چین اواخر آوریل خودرو پرتاب چانگ ژنگ 5 (“Long March-5B”) را با ماژول اصلی (Tianhe) برای ایستگاه مداری آینده این کشور راه اندازی کرد. تیانه مرکز کنترل ایستگاه مداری تیانگونگ خواهد بود.

پکن قصد دارد مونتاژ اولین ایستگاه فضایی خود را در مدار زمین پایین تا سال 2022 به پایان برساند. چین برای تکمیل ماژول چندین مأموریت باری و سرنشین دار را بین سالهای 2021 و 2022 در نظر گرفته است و قصد دارد به طور رسمی از ایستگاه فضایی در سال 2023 بهره برداری کند. .

خودروی پرتاب چانگ ژنگ 5 ستون فقرات تمام مأموریت های فضایی جاه طلبانه چین در آینده نزدیک است. در ژوئیه گذشته ، اولین کاوشگر مریخ چین ، تیانوان-1 ، و آوریل گذشته ماژول ایستگاه فضایی تیانگونگ را با موفقیت پرتاب کرد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *