مهاجرت ، بنابراین Renzi بحث در مورد “ius culturae” را از سر گرفت

[ad_1]

سیاست

URL کوتاه

از جمله پیشنهادهای ماتئو رنزی ، رهبر ایتالیا ویوا ، برای برنامه بهبود و پایداری دولت ، اعطای تابعیت به کسانی است که برای تحصیل در دانشگاه های ما می آیند تا راه را برای “مهاجرت با کیفیت” باز کنند. امروزه در ایتالیا تنها 5.6٪ دانشجویان خارجی هستند.

یک سال پیش ، النا بونتی ، وزیر خانواده رنزی ، اولین کسی بود که پیشنهادی برای “ius culturae” برای دانشجویان بین المللی تنظیم کرد. “كودكانی كه در اینجا متولد و بزرگ شده اند و به عنوان مدرسه ابتدایی یا راهنمایی دوره مدرسه را طی می كنند باید تابعیت داشته باشند.

وی گفت: “هویت آنها ایتالیایی است.” در مصاحبه با La Stampa. وزیر تعجب کرد: “دولت از طریق آموزش روی آنها سرمایه گذاری می کند و مانع آنها می شود: چه فایده ای دارد؟”

این ایده همچنین موضوع لایحه بود. امروز ، بیش از یک سال بعد ، رهبر ایتالیا ویوا ، ماتئو رنزی ، با تعدیلات لازم ، آن را در خواسته های خود برای ادغام در برنامه بهبود و پایداری دولت تجدید می کند.

“ایتالیا باید درخواست کند تا جای انگلیس را در جذابیت اراسموس بدست آورد: ما به Pd ، M5s و Leu می خواهیم که روی فرهنگ ius تمرکز کنند ، و به دانشجویانی که برای فارغ التحصیلی در ایتالیا می آیند تابعیت می دهند” او در روزهای اخیر گفت نخست وزیر سابق

رنزي توضيح داد: “اگر دانشجويي هستيد كه براي تحصيل در رشته پزشكي مي آيد و 5 سال در ايتاليا مي مانيد ، در نهايت من نه تنها مدرك شما را خواهم داد ، بلكه تابعيت خواهم داد.” به نقل از کوریره دلا سرا “از آنجا که من علاقه مند به مهاجرت با کیفیت هستم ، علاقه مند به جذب مغز ، جذب استعداد هستم.”

“رهبران ایتالیا ویوا ، که همانطور که جیان آنتونیو دلا سرا در کوریره دلا سرا یادداشت می کند ، تغییر مسیر داده است:” 19 میلیارد در مدارس ، دانشگاه ها و تحقیقات وجود دارد: ما پیشنهاد می کنیم که رقم سرمایه انسانی را دو برابر کنیم. ” با 2011 وقتی او “ius soli برای فرزندان مهاجر” را پیشنهاد داد تا ایتالیا را تغییر دهد.

ایده ius soli در سخنرانی های نخست وزیر سابق از زمان تأسیس حزب جدید خود ، یک حزب چپ میانه ، وجود ندارد ، درست است ، اما در درجه اول برای میانه روها ، حتی کسانی از راست میانه که ممکن است شهروندی آسان را نمی خواهند ، باز است.

بنابراین راحت تر است که برای پیگیری “الزام سیاسی ، اقتصادی و اخلاقی” ، همانطور که استلا بیان می کند ، “برای اخذ تابعیت ایتالیایی های جدید” ، به ius culturae مراجعه کنید.

ایده این است که به “مهاجرت” به اصطلاح “با کیفیت” باز شود. برای تأکید بر کمبود مهاجران “واجد شرایط” در کشور ما داده هایی مانند آنچه توسط کوریره منتشر شده است: خارجی های حاضر در دانشگاه های ایتالیا تنها 5.6 ​​درصد از کل است.

برای مقایسه ، مقدار متوسط ​​برای کشورهای اروپایی 9٪ است. سپس کشورهایی مانند سوئیس یا انگلستان وجود دارند که تعداد آنها به ترتیب به 17.7 و 18.3 درصد می رسد.

به طور خلاصه ، طبق گفته رنزی ، ایتالیا باید درهای خود را به روی مهاجران “واجد شرایط” باز کند. با این حال ، کلیه لوایح ارائه شده در این زمینه در اعتراضات مخالفان متوقف شد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *