منشا of COVID-19 ، چین فاش می کند: “چندین شیوع در جهان رخ داده است”

[ad_1]

جهان

URL کوتاه

وزیر امور خارجه چین وانگ یی گفت شیوع ویروس کرونا در جهان وجود دارد ، در حالی که چین اولین کشوری بود که موارد آلودگی را گزارش کرد.

یک تحقیق در حال رشد است که نشان می دهد بیماری همه گیر ویروس کرونا در مناطق مختلف جهان ایجاد می شود. این را وزیر امور خارجه وانگ یی در اظهار داشت مصاحبه به آژانس شین هوا و تلویزیون مرکزی چین.

این دیپلمات گفت: “هنگامی که چین توسط یک نوع ناشناخته ویروس کرونا مورد حمله قرار گرفت ، بلافاصله اقدامات لازم را برای انجام تحقیقات اپیدمیولوژیک ، شناسایی عامل بیماری زا و انتشار اطلاعات کلیدی ، از جمله تعیین توالی ژنومی ویروس انجام داد.”

وی خاطرنشان کرد که چین اولین کشوری است که موارد آلودگی به ویروس کرونا را کشف کرده است.

وی افزود: “ما در خط مقدم مبارزه با اطلاعات غلط ، تلاش برای سیاست زدگی و انگ سازی بودیم. ما مصمم بودیم تا اطمینان حاصل کنیم که روایت عینی و حافظه جمعی مبارزه با همه گیری با دروغ تحریف نشده است.”

در 31 دسامبر 2019 ، مقامات چینی WHO را در مورد شیوع ذات الریه ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی کشور (استان هوبئی) اطلاع دادند. متخصصان گونه جدیدی از ویروس کرونا را مسئول این بیماری تشخیص داده اند. بعداً بیماری ویروس کرونا ویروس کرونا ویروس COVID-19 نامگذاری شد.

سال عروس کرون

در 11 مارس ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) به دلیل شیوع ویروس کرونا ویروس COVID-19 در سراسر جهان وضعیت همه گیری را اعلام کرد. به گفته این سازمان ، بیش از 82 میلیون مورد آلودگی تاکنون ثبت شده است که بیش از 1.8 میلیون مورد مرگ داشته است. براساس دانشگاه جان هاپکینز ، کشوری که بیشترین تعداد آلودگی و تلفات را به طور مطلق دارد ، ایالات متحده است (20.1 میلیون عفونت و 347000 مرگ) و پس از آن هند (10.3 میلیون عفونت و 149000 نفر) قربانیان) و برزیل (7.7 میلیون عفونت و 195000 مرگ).

در اروپا ، روسیه ، فرانسه و ایتالیا کشورهایی هستند که بیشترین تعداد آلودگی را دارند ، در حالی که ایتالیا ، انگلستان و فرانسه بیشترین میزان مرگ و میر را دارند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *